HABERTÜRK

Kuş bakışı


13 Ekim 2013

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök geçtiğimiz günlerde Instagram'da eşi Tansu Hanım'dan (hemen heryerde haber yapıldığı gibi) ciddi bir fırça yedi!
Tansu Hanım'ın İnstagram'da yazdıklarını şaka zannedenler varsa yanılıyorlar.
Çünkü fırçalama olayından bir kaç gün önce İstanbul'da Kanyon Alışveriş Merkezi'nde arka masamda Tansu Hanım sinirli sinirli Ertuğrul Bey'e bir şeyler anlatıyordu.
Birlikte yemek yediğim eşime; "Arkada Ertuğrul Bey sanırım eşinden zılgıt yiyor. Baksana nasıl uslu uslu oturuyor" demiştim. Amerikalı ünlü televizyoncu ve yazar Martha Stewart'la Paris'te yemek yerken çekilen bir fotoğrafını Instagram'a koyan Özkök şöyle yazmıştı "Şu an Paris'te Martha Stewart'la yemekteyim. 

Amerika'nın en tanınmış kadınlarından biri. Çok etkileyici. Öğle yemeği boyunca çok güzel sohbet ettik. Bu arada Bob Dylan'dan en sevdiği şarkı Lay Lasy Lay'miş. Bense 'Like a Rolling Stone' dedim. Çok sempatik bir kadın. Bana Thanksgiving için hindi tarifi verdi. Ayrıca harika bir Himalaya kedisi varmış, onun fotoğrafını gösterdi. Evinde 20 Chinvilla kedisi varmış."

Özkök'ün eşi Tansu Özkök'de eşine İnstagram'da: "Ayyy... Bir kadından da etkilenme!!! Kabak tadı verdin artık. Avanak erkeklere benziyorsun. Pişmiş kelle gibi sırıtıyorsun." yorumunu bırakmış.
Sinirle yazılmış bu cümleleri okuduğumda o gün şahit olduğum tartışmanın nedenini de anlamış oldum. 

Bana kalırsa Tansu Özkök sonunda patladı.
Şahsen ben Ertuğrul Özkök'ün yazmış olduğu 47 isminde ki son kitabından sonra yaygarayı basardım. Tansu Hanım bana kalırsa geç bile kaldı.

DİP NOT
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, and, harf, anadilde eğitim gibi düzenlemeleri, anayasa değişikliği yapmadan getirmenin mümkün olmadığını savunmuş ve, "Hükümet, yüzde 100 anayasa suçu işliyor" demiş.

KİM NE DEMİŞ?
"Türkleri yenemedik." (Churchill)
"Türkleri öldürebilirsiniz lakin onları yenemezsiniz." (Napolyon)
"Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türkler ile savaşmalıdır." (Komutan Towsend)
"Türkler cesurdur, anavatanlarını çok severler ve onun için gerekirse canlarını verirler." (Albert Einstein)