HABERTÜRK

Kısa kısa yorumlayalım


23 Haziran 2013

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Gezi parkı eylemlerine katılan öğretmen ve eğitim yöneticilerini tespit etmek için Türkiye genelindeki il milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdiği öne sürülüyor.

Gönderilen yazıyla, "Eylemlere katılan eğitim çalışanları ve öğretmenlerin isimlerinin bakanlığa bildirilmesi" istenmiş.

İyi de gezi eylemine katılmak neden suç oluyor? Gezi eylemi demokratik bir eylem değil mi? MEB neyin izini sürüyor? İçişleri bakanı greve katılanları açıkça tehdit etmişti. Yoksa şimdi bakanın söylemi gerçeğe mi dönüşüyor?

ORTAYA YALAN AT

Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin sert müdahalesi sonrası yaralananlara ilk müdahalenin yapıldığı Dolmabahçe'deki Bezm-i Âlem Valide Sultan Camisi'ne sığınan ve "camide içki içtiği" iddiasına dayanak gösterilen fotoğraftaki Emre Öztürk, "Elimdeki kola kutusu. Hayatımı kararttılar" demiş.

-Egemen Bağış hala sık sık camide içki içildi meselesini gündeme taşıyor. Bu durum aklıma Goebbels taktiğini getirdi: "Ortaya büyük bir yalan at, sürekli tekrar et, gerçek olsun.Yoksa insanların hayatlarına karartma riskine rağmen yapılmak istenen bu mu?

Partisinin Kayseri'de düzenlediği "Milli İradeye Saygı" mitinginde AK Partililere seslenen Başbakan Erdoğan, "Duran Adam" eylemi üzerinden CHP'ye yüklenerek "Biz, ‘durmak yok yola devam' diyoruz. Bunlar 'Duran Adam' diyor. Bunların hayatları boyunca en iyi yaptıkları şey, durmaktır ve durdurmaktır. Bu işte gayet başarılılar" demiş.

-Hayret bi şey. Memlekette yürümek suç, durmak suç. İnsan ne yapacağını bilemiyor. En iyisi 2.80 yan gelip yatmak. Ama Başbakan Erdoğan'a göre o da suç. Öyle değil miydi? Pardon o askerlikle ilgiliydi... Ülkemizde her şey o kadar suç ki... İnsan ister istemez karıştırıyor.

OLMADI HÜRREM


Yeni Hürrem ne çok tepki aldı. Çarşamba akşamından beri Muhteşem Yüzyıl dizisinin yeni Hürrem Sultan'ını gerek basında gerekse sosyal medyada yerin dibine sokup çıkardılar. Peki Vahide Gördüm Hürrem Sultan'ın yani Meryem Uzerli'nin yerini doldurabilmiş mi? Bana sorarsanız kesinlikle hayır! Olmamış... Hatta felaket kötü olmuş. Twitter'da ünlüler kibar davranmışlar ve Vahide Gördüm için "Kanuni'nin ablası gibi durmuş" diye yazmışlar. Ben kibar olamayacağım. Ablası değil, annesi değil, resmen anneannesi gibi durmuş.