HABERTÜRK

Kendinize kimin gözünden bakıyorsunuz?


08 Mayıs 2014

Eski Bakanlar Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış Pazartesi günü Meclis soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin önergelerin TBMM’de görüşülmesinden önce AKP grubunda kendilerini savundular. Daha sonra önergeler TBMM’de görüşülürken de kıyametler koptu.

Günlerdir bütün bu yaşanan manzaraları izlerken kendi kendime;

“Acaba bu 4 eski Bakan kendilerine başkalarının gözünden bakmayı başarabilirler mi? Kendilerine kimin gözünden ya da hangi gözle bakıyorlardır ?

Gerçekten kim olduklarını görebiliyorlar mıdır ,yoksa kendilerini muazzam görecek gözleri mi seçiyorlardır ?

Ya da aslında kendileri olmayan küçültülmüş sürümlerini mi görüyoruz?” diye düşünmeye başladım.

Kafalar karışık anlayacağınız.

BU SEFER ÖLDÜ

Kadına yönelik şiddet dinmiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, üst üste yaşanan çocuklara yönelik cinsel istismar ve cinayetlerle ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve önlem olarak hatırlarsanız; “Çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin” demişti.

Ben de Bakan’ın bu açıklaması üzerine yazdığım yazı da “Kadınlar çığlık atıyor da ne oluyor ?” diye sorarak yetkili makamlara bu konuda ki tepkimi dile getirmiştim.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bağcılar’da eşi Celal Eripek’in sopayla dövdüğü Remziye Eripek kaldırıldığı hastanede öldü.

Hasta olan kızı için belediyeden aldığı yardım parasını alkolik olan eşine vermek istemediği için sık sık şiddet gören kadın eminim her yediği dayakta defalarca herkesin duyacağı çığlıklar atmıştır.

Ki zavallı atmış da....

Ama komşular hiç bir şey yapamamışlar.

Cani koca Celal Eripek’in polise verdiği ifade inanın kanımı dondurdu: “Her zaman nasıl dövüyorsam öyle dövdüm. Fenalaşınca onu hastaneye götürdüm. Ancak kurtulamadı. Bu sefer öldü”

Ya... Ne fena değil mi? Bu defa ölmüş....

EN AĞIR CEZALAR VERİLSE

Kadına şiddet uygulayan herkese, çocukları istismar edenlere, katledenlere en ağır cezalar verilse...

Ufacık bir fiske bile atmaya yelteneni kulaklarından assalar. Cezalar suçun şiddetine göre daha da ağırlaşsa...

Kadınlar ve çocuklar, babaları ceza alıp evden gidince aç kalırız korkusu yaşamasalar. Devlet onlara güvence verse... (ki şikayetçi olabilsinler)

Uygulanacak olan cezalar ibret-i aleme göstere göstere uygulansa...

Böylece tacizciler, katiller çığlık atarlarken kadınlar ve mağdur olanlar aileler izleseler... Çığlıklarını bütün Türkiye, bütün dünya duysa...