HABERTÜRK

Kargalar bile güldü


08 Mart 2014

AKP Milletvekili Metin Külünk,17 Aralık ile ilgili “insanların günah işleme özgürlüğü vardır” demiş. İzleyememiştim, videosunu izleyene kadar şaka sanıyordum. Ama doğruymuş.. İnanın uzun zamandır bu kadar katıla katıla gülmemiştim. “Bu mazerete kargalar bile güler” diyerek hala aklıma geldikçe gülümsüyorum. Ben güldüm, sizler güldünüz, hatta kargalar bile gülmüştür... Sizi de Allah güldürsün inşallah Sayın Külünk.

CÜBBELİ’YE SÜRPRİZ TEKLİF!

“Cübbeli Ahmet” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, bir radyo programındaki konuşmasında kendisine “Telegol” programından yorumculuk teklifi geldiğini açıklamış. Televizyon kanallarının sürekli olarak kendisini programlara davet ettiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, “Onların derdi tabii ki raiting. Her kanaldan teklif geliyor. Hatta Telegol programından da çağırdılar. ‘Gel derbi maçı izle. Bize 5 dakika yorum yap. 30 milyon bize kilitlensin’ dediler. Ben de ‘günah da bana kilitlensin’ diyerek teklifi kabul etmedim tabii ki” demiş. Yazık Cübbeli Ahmet Hoca demek ki AK Parti Milletvekili Metin Külünk’ün sözlerini duymamış. 8 MART KUTLAMASI Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

30 Mart yerel seçimlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu her fırsatta dile getirdiğimiz sandıklara sahip çıkılması.. Eğer sandığa o gün sahip çıkmazsak ‘kızını dövmeyen dizini döver’ misali 31 Mart sabahı çok, ama çok dövünürüz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de gerek Salı günü İzmir’de yaptığı mitingde, gerekse diğer illerde bu konuya önemle vurgu yapıyor ve sık sık “Sandıklara sahip çıkın” diyor. Aynı şekilde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Sandığa da el uzatabilirler” diyerek her konuşmasında halkı uyarıyor. Eh bu kadar hassas olunan bir konuda eminim AK Parti de haklı olarak dikkat kesilecektir. Unutmayın! İzmir Çınarlı’da AK Parti ye ‘Evet’ oyu basılmış pusulalarla dolu 35 AC 9019 plakalı bir araç yakalandı. Aman dikkat!