HABERTÜRK

İzmirli dedi ki...!


02 Nisan 2014

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde İzmirliler çok şey söyledi; “Bize para vermezseniz vermeyin. Yatırım yapmazsanız yapmayın. Hizmet getirmezseniz getirmeyin. Neyle, nasıl tehdit ederseniz edin. Neyi yasaklarsanız yasaklayın. Yine de yeter ki benim yaşam şeklime dokunmayın...! Özgürlüğüme, demokrasi anlayışıma, Atatürkçü zihniyetime, medeniyetime karışmayın...” dedi ve AK Parti’ye, İzmirliler tarafından sevilmesine rağmen AK Parti Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a oy vermedi. Binali Yıldırım’dan İzmir’e olan ilgisini kaybetmemesini diliyor, İzmir milletvekili olarak projelerinin takipçisi olacağını umut ediyoruz. Aziz Kocaoğlu ise bu seçimde bir rekora imza atarak üçüncü dönem Belediye Başkanlığı görevini devam ettirme hakkı kazandı. Hem de bileğinin hakkıyla...

ÇEŞME

Pazar günü Çeşme’de oyumuzu kullandıktan sonra, Çeşme CHP Belediye Başkan adayı Muhittin Dalgıç’ı sonuçlar açıklanmamış olmasına rağmen (Çeşme’de CHP’nin kazanacağından zaten emindik) tebrik edip Erdek’e doğru yola çıktık. Muhittin Dalgıç’ın en kısa sürede Çeşme’nin her bölgesini Alaçatı gibi markalaştıracağından adım kadar eminim.

Erdek’e vardığımızda sandıklar yeni açılmaya başlamıştı. Erdek’te mevcut AK Parti Belediye Başkanı Hüseyin Aysan’dan (Esnafı esnafa, turizmcileri turizmcilere küstürmüş) halk o kadar yaka silkmiş ki sandıklar daha açılmadan sonuç sanki belli olmuşcasına meydan da bayram havası vardı. Biz de Erdek halkının arasına karışarak meydan da oturup sonuçları takip etmeye başladık.

Sandıklar açılıp CHP Belediye Başkan adayı Hüseyin Sarı 11716 oy aldığında, AK Parti Belediye Başkan adayı Hüseyin Aysan 804 oy almıştı. Peki bu oy oranına rağmen Anadolu Ajansı gece yarısına kadar Erdek’i nasıl verdi dersiniz? AK Parti %50 CHP %36. İnanılır gibi değildi. Olaya gözlerimle şahit olmasam “spekülasyon” der geçerdim. Neyse ki Anadolu Ajansı’nın gece boyunca süren bu yanlış yönlendirmesi sayesinde Erdekliler sandıkların başında sabaha kadar nöbet tutmuş oldular.

Ve sonuç; CHP Belediye Başkan adayı Hüseyin Sarı koltuğu AK Parti’den aldı. Anadolu Ajansı bu gerçeği ancak sabah kabul etmiş olacak ki sonunda gerçek oy oranlarını yazdı.