HABERTÜRK

İzmir’e olumlu haberlere devam


05 Mart 2011

Dün İzmir adına yazmış olduğum iki olumlu haberden sonra bugün de diğerlerine devam etmek istiyorum. Ne derler bilirsiniz; pozitif düşünce pozitifleri çekermiş. Olumlu şeyler olmaya ve de bizler yazmaya devam edersek belki şeytanın bacağını kırar, İzmir’i yıllardır yaşanan olumsuzluklardan kurtarırız.
Önce iki olumlu haberi hatırlayalım: Birincisi, küçükbaş sütünde 2011 fiyatlarını ilk açıklayan il olmamızdı (bakın artık nelere sevinir olduk). İkincisi ise Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu karara göre Ankara’ya 12 Haziran seçimlerinde 24 değil, 26 milletvekili gönderecek olmamızdı.
Şimdi gelelim diğerlerine... Türkiye’nin ilk fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 80’inci yılında ilk kez partner ülke uygulamasına geçerek Avusturya‘yı ağırlayacakmış. Onur konuğu olarak da Denizli seçilmiş. Çevre ve Çevre Teknolojileri temasıyla 8-18 Eylül 2011 tarihlerinde açık olacak olan fuar, ilimize böylece ticari yönüyle katkı sağlayacakmış (İnşallah diğer hevesle beklediğimiz fuarlara benzemez de hayal kırıklığına uğramayız).Bir diğer haber ise Karşıyaka Belediye Meclisi, Aliağa-Menderes Raylı Sistemi’nin geçtiği tüneller üzerinde oluşturulan iki parka, isimlerini vererek Aziz Kocaoğlu ve rahmetli Ahmet Piriştina‘ya jest yapmak istemiş. Ancak Kocaoğlu, “Adımın yaşarken bir yere verilmesine karşıyım“ diyerek itiraz etmiş. Kocaoğlu’nun bu tepkisi şahsen hoşuma gitti çünkü yaşarken ben de ismimin kullanılmasından hoşlanmam.Başkan Durak’a bir öneride bulunmak istiyorum: Bu iki parka şu an hapiste olan gazetecilerimizin isimlerini versek? Çünkü onlar ne de olsa yaşarken öldürülmekteler...İzmir için diğer bir müjdeli haber, Dünya Kadın Girişimciler Birliği Başkanı Françoise Foning, Aralık 2011’de yapılması planlanan Dünya İş Kadınları Kongresi’nin İzmir’de düzenlenmesine destek vereceğini söylemiş. Bir hafta sürecek olan bu kongre İzmir’de yapılacak olursa dünyanın gözü İzmir’de olur. Yalnız adaylık için güçlü bir tema bulmak zorunluluğu varmış.
Bu organizasyonun gerçekleşmesi için gereken koşulların sağlanmasında İzmir Ticaret Odası İş Kadınları Konseyi Başkanı Asuman Nardalı Tokuş‘a İzmir kadınları olarak destek vermeliyiz. Ama önce konseyin, anlamlı ve güçlü temayı bulmalarına yardımcı olalım...!