HABERTÜRK

Instagram’da kendini bulma


29 Mart 2018

 

Instagram Instagram, söyle bana, benden daha güzeli var mı bu dünyada? Günümüzde sosyal medya giderek daha fazla kullanıcı ile buluşmakta, kullanıcıların kendilerini öven kibirli görünüşleri, sözleri ve yorumları giderek daha da artmakta. Sosyal medya insanlara hangi kimliği seçerse seçsin onu gerçekleştirme fırsatı verirken, gerçek hayatta ulaşılması çok zor büyük bir kitle tarafından bu kadar kolay ve hızlı beğenilmek, dikkate alınmak bu bağımlılığı tetiklemekte. İnternetin sağladığı eşsiz koruma, insanlara kimliklerini keşfetmeleri için imkan tanımakta. Bununla birlikte sanal arkadaşlık siteleri içinde, kullanıcılar kendi kimliklerinden, benliklerinden tamamen farklı profiller ile yeni kimlikler oluşturabilmekteler. Kendi kusurlarını görmeden, saklayarak narsistleşerek yeni bir kimlikle yaşamaya başlarlar. Sanal alemde, Instagram’da kendilerini bulduklarını zannederlerken aslında tamamen kaybederler.

KAFAMI KARIŞTIRIYOR

Şu günlerde Fenerbahçe aklımı karıştırıyor. Kafamın içinde hep aynı soru var... Bir sabah uyandığında ‘Bu sabah itibari ile itibaren artık Fenerbahçe’nin başkanı değilim’ derse, Aziz Yıldırım’a ne olur? İnanın Sayın Yıldırım adına bu düşünce bana bile ürkütücü ve korkunç gelmekte. Alex de Souza’nın basketbolda CSKA Moskova ve futbolda Galatasaray ile yapacakları karşılaşmalardan önce Türkiye gelmesine bile o kadar kızmış ki Aziz Hoca; “Bu önemli maçlar öncesi her kim yaptıysa Alex’i Türkiye’ye getirmek Fenerbahçe’ye dinamit koymaktır” şeklinde durum değerlendirmesi yapmış. Hatta maça giden Alex’e protokolde yer verilmediğinden, kalkmış Sadettin Saran kendi yerine Alex’e buyur etmiş. 2 Haziran’daki seçim öncesi adaylığını açıklayan Ali Koç’a yönelik ise “Tebrikler, camia bölündü” diyerek kızgınlığını dile getirdi.

Anlayacağınız sadece kulübü düşünerek yatan kalkan Aziz Yıldırım son derece kızgın. Maçlardan önce taraftarların, sporcuların morallerinin bozulmasını kesinlikle istemiyor. Hatta mümkünse kimseler gelmesin, gitmesin, hatta başkanlığa adaylıkta söz konusu olmasın. Tek adam rejimi devam etsin.

Ah Aziz bey ah!... Halbuki bunun yerine “Fenerbahçe için elimden geleni yaptım. Artık aday değilim, bayrağı daha taze bir kana, emin ellere devrediyorum” deseniz... Fenerbahçe’nin ömür boyu onursal başkanı olur gönüllerde taht kurarsınız.