HABERTÜRK

İnfaz...


25 Kasım 2011

Kanaltürk kanalında yayınlanan 2. Sayfa sunucuları Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel her sabah evlerinin salonunda kahve içerken dedikodu yapan kadınlar misali program yapmaktalar.

Her gün farklı konukları misafir eden ikili aralarına aldıkları konukları ile birlikte saatlerce gündemdeki magazin haberleri ve medyatik kişiler hakkında konuşuyorlar. Hepsi bir bilen şeklinde oturdukları yerden program süresince ahkam kesiyor.

Konukları Pınar Eliçe ile birlikte dakikalar boyunca Ali Taran ve Ayşe Özyılmaz çiftini infaz ettiler. Parça parça edip Türk halkına hedef gösterdiler.

Bilindiği üzere reklamcı Ali Taran’ın eski eşi Selma Ann Desmond bir gün önce yaşamını yitirdi. Uzun süredir kanser tedavisi gören Selma hanım 24 yıllık eşi Ali Taran tarafından terk edilmiş ve bunun acısını bütün Türkiye ile paylaşmıştı.

Ali Taran ise bütün dış dünyadan ve kanser tedavisi gören eski eşinden gelen tepkilere, dedikodulara kulağını tıkayarak Bodrum’da Ayşe Özyılmazel ile evlendi..

Tabi ortalık daha da ayaklandı ve ikili bir çok suçlamaya maruz kaldılar.

- Kanser hastası bir eş terk edilir mi...?

- Mutluluk pozları basına dağıtılır mı?

- Hiç mi insafları yoktu...?

Bu eleştirileri körüklemek istercesine acılı ve hasta eş de sık sık röportajlar vererek kırgınlığını dile getirmeye devam etti. Yetmedi Facebook sayfasından sık sık insanların içini buran mesajlar verdi.

Dün Müge ve Gülşen ikilisi Sema Ann Desmond’un hayatını kaybetmesinin suçlusu olarak resmen Ali Taran ve Ayşe Özyılmazel’i göstererek en ağır eleştirileri arka arkaya sıraladılar.

Programa ara verdikleri esnada dayanamayarak açtığım telefonda Gülşen Yüksel’i uyarmak istedim. Çünkü önümüzde hedef gösterilme yüzünden Bedri Baykam’ın sokak ortasında bıçaklanması gibi yaşanmış bir örnek var.

Dedim ki, “Gülşen Hanım; Türkiye’de yaşadığımızı unutarak program yapıyorsunuz. Ortalık cinayet haberlerinden geçilmezken siz nasıl olur da insanları acımasızca hedef gösterirsiniz? Ya bugün sokakta manyağın biri Ali Taran’a veya Ayşe Özyılmazel’e saldırmaya kalksa... Suçlusu siz olmayacak mısınız? Programın başından beri insafsızca insanlara söylemediğinizi bırakmadınız. Selma Hanım’a da tabi ki çok üzüldüm. Ama, olan olmuş. yaşanmış ve bitmiş.”

Gülşen Yüksel, “Ama çok güzel eleştiriler geliyor. Ayrıca onlara mutluluk da diledik” dedi.

Ben devam ettim: “İyi de zaten sizlere küfreden ya da ağır eleştiren twitleri zaten yayınlamıyorsunuz ki... İşinize geleni yayınlıyorsunuz. Reyting uğruna ne hakkınız var bu kadar cahil insanın yaşadığı bir memlekette insanları bu şekilde hedef göstermeye?

Gülşen Yüksel, “Ayşem Hanım , yayına giriyoruz. Sizi yorumlarınız için mutlaka arayacağım.... İyi günler” diye konuştu.

Bekliyorum....