HABERTÜRK

İhsanoğlu’na İzmir’den tam destek


26 Haziran 2014

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Alaatin Yüksel çatı aday Ekmelledin İhsanoğlu için; “İhsanoğlu, Ege Bölgesi’nden yüzde 80 destek oyu alır” diyor.

Sayın Yüksel’e sonuna kadar katılıyorum. İzmir Başbakan Tayyip Erdoğan’a 30 Mart’ta vermediği oyu Cumhurbaşkanı adayı olduğunda hiç vermez.

Zaten kiminle konuşsam çatı aday İhsanoğlu’na artık ilk günkü kadar yabacı değiller.

Gelmişini geçmişini araştırmışlar. Aleyhinde hiçbir şey bulamayıp sırf muhalefet olsun diye konuşanlar bile yavaş yavaş bayrakları suya indirmeye başladılar.

TEK KELİME ETMEDİ

Benim asıl dikkatimi çeken başka bir husus var. İhsanoğlu’nun adı çatı aday olarak açıklandığı günden beri Başbakan Erdoğan, hakkında tek kelime etmedi. Müsvet veya menfi hiçbir yorum yapmadı.

Alaatin Yüksel’in de dikkatini çeken konu hakkında Yüksel şöyle bir yorum getiriyor; “Başbakan kitlelerin İhsanoğlu’nu tanımalarını engellemek adına sesini çıkarmıyor”

Yüksel’in düşüncesi doğru olabilir. Ama bana kalırsa (yukarıda da belirtiğim gibi) kitleler, halk artık Ekmelledin İhsanoğlu’nu çoktan tanıdılar. (Google sağ olsun) Yani Başbakan Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında bilinmeyen ne söyleyebilir ki?

Hakkında söyleyebileceği negatif hiçbir şey yok. Hatta o kadar ki aleyhinde konuşursa ayıp etmiş bile olabilir. Çünkü İhsanoğlu tertemiz ve düzgün bir insan. Bence Başbakan’ın stratejisi bambaşka yönde olacak. Nasıl mı? Bu sorunun cevabını 1 Temmuz’dan sonra hep beraber öğreneceğiz.

ALAÇATI sokakları

Haftasonunu Çeşme’de geçirdim. Tabi ki özlediğim Alaçatı sokaklarını da sık sık arşınladım.

Nasıl kalabalıktı anlatamam. Çeşme’ye, Alaçatı’ya hayat gelmiş. Her yer cıvıl cıvıldı. Fakat Diyanet’e devredilen mekanları karalar bağlamış durumda.

Büyükşehir Yasası ile büyük bir mahalleye dönüştürülen Alaçatı’da aralarında içkili mekanlarında bulunduğu eğlence yerlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilmesi mekan sahiplerini şaşkınlığa uğratmış.

CHP İl Gençlik Kolları’nın tepkilerini dile getiren açıklamalarına halktan da yoğun destek geldi. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgiç’ta kararın iptali için haftaya yargıya gideceklerini açıkladı.

Tam da turizm sezonu başlamışken, insanları üzmeden, mekan sahiplerini muallakta bırakmadan ‘aklın yolu birdir’ diyerek alınan kararı kendileri bozsalar da ne güzel olurdu değil mi? Alınmış olan bu karar iptal edilmeye mahkum ama olmazzzz.... Burası Türkiye. İlla ki kulağımızı diğer taraftan göstereceğiz.