HABERTÜRK

İddia paralarını geri istiyorum


06 Temmuz 2011

Fenerbahçe 1997-1998 sezonunda başkanlık dönemi başlayan Aziz Yıldırım, döneminde Fenerbahçe futbol takımı ile 4 kez Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 3 kez Türkiye Ligi ikinciliği, 1 kez Türkiye Süper Kupası, 1 kez Atatürk Kupası, 1 kez Başbakanlık Kupası şampiyonluğu elde ederken, uluslararası bazda 2008 Şampiyonlar Ligi çeyrek finalisti oldu.

Amatör branşların tamamında Aziz Yıldırım döneminde şampiyonluklar kazanılmış ve Avrupa’da birçok amatör branşta başarılara imza atılmış.

Buraya kadar her şey tamam. Pazar gününe kadar güllük gülistanlık olan Fenerbahçe’nin başarıları karşısında iddiaya girip kaybedenler ne olacak ?

YA KAYBEDİLENLER?

Örneğin, ben...???

Hasta Fenerbahçeli olan eski Bakanlarımızdan İsmet Sezgin, namı değer İsmet Abi ile hemen hemen her Fenerbahçe maçı öncesi eşim iddiaya girerler. Hem de az buz şeylere değil...

Beymen’den takım elbise, viski, seyahat vs... Tabi ki kaybeden taraf hep biz olurduk. Çünkü her nasılsa maçların hep son dakikalarında Fenerbahçe gol atar ve maçları kazanır. Eh...! Madem maçlarda şike varmış, ben de kaybettiklerimizi geri istiyorum.

Ama Sayın İsmet Sezgin’den değil tabi ki... Fenerbahçe Başkanı’nın 15 ayrı suç yüzünden gözaltına alındığı iddia ediliyor. Telefon kayıtlarında Yıldırım’ın şike için direktifler verdiği ve suç örgütü olduğu iddia edilen kişiler arasında üst düzey bir yetkiye sahip olduğu belirtiliyor. Eğer söylentiler ve suçlamalar doğruysa Fenerbahçe yetkililerinden istiyorum.

Pazar sabahından beri Türk futbolu şike operasyonu ile çalkalanırken ben sadece bu konuya odaklandım.

İDDİALAR ÇOK CİDDİ

Futbol tarihimizin en büyük şike soruşturması kapsamında 40’ın üzerinde kişi “Çıkar amaçlı silah örgütü kurmak, yönetmek, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak” gerekçesiyle gözaltına alınırken, ben diğer iddiaya girdiğimiz bütün Fenerli arkadaşlarımızı tek tek aramaya başlamıştım.

Dip not: Sizlere bu satırları yazarken oğlum 4 saattir ameliyathanede. Kafamı dağıtmak, bekleme süresinde hastanenin koridorlarını arşınlamamak için kendimi yazıya verdim. Doktorumuzun söylediğine göre 4 günden önce hastaneden taburcu olmamız mümkün değilmiş. Bu nedenle bana birkaç gün müsaade ... Haftaya yeniden sağlıkla buluşmak dileğiyle hoşçakalın...