HABERTÜRK

Herkesi sükunete davet ediyorum


02 Ağustos 2014

Herkesi sükunete davet ediyorum. Vatandaş sandığa gidecek, oyunu verecek... Son sözü millet söyleyecek.” Bu kelimeler bana değil Sayın 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’e ait. Demirel yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili çevresindeki herkes tarafından soru yağmuruna tutulduğunda sağ duyulu bir şekilde sadece; “Sandığa gidin. Sandığın vereceği sonucu da saygı gösterin” diyor.

Bodrum’da Yalıkavak Marina’da Balıkçı Sait’de yenen ve günlerdir yazılıp çizilen, hakkında konuşulan, Ali Şen’nin ev sahipliğini yaptığı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in onuruna verilen yemekte ben de vardım.

Masada kimler kimler yoktu ki... Eski bakanımız İsmet Sezgin, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, yine eski bakanımız Fikret Ünlü,Yalıkavak eski Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Orhan Keçeli, gazeteci Yavuz Donat, Can Pulak, Celal Doğan, Taylan Birgel, DP eski İstanbul İl Başkanı Mete Kalyoncu ve DP eski GİK üyesi eşi (yani ben), eksi bakan Nahit Menteşe ve eşi, Demirel’in doktoru Aylin Cesur, eşi Prof. Mustafa Cesur ve ev sahibi konumunda Ali Şen. Uzun zamandan beri bu kadar keyif aldığım bir yemek olmamıştı. Saydığım isimlere bakarsanız yemekten çok masadaki sohbetlerin tadına doyamadığımı anlamış olmalısınız.

Masada Demirel olur da orada bulunan herkesin kendisi ile geçmişte yaşanmış anıları olmaz mı? Herkes anılarını anlatırken bir ara Sabah Gazetesi köşe yazarı Yavuz Donat’a gözüm takıldı.

Baktım ben herkesi hayran hayran dinlerken, o harıl harıl notlar alıyor. Hemen hazıra konmanın hevesi ile ben; “Sizin şu tuttuğunuz notlara bir el koysam ne iyi olur” dediğimde, sevgili Yavuz Donat; “Benim yazımın doktor yazısından farkı yok. İstersen vereyim ama okuman imkansız” dedi ve “olsun okumaya çalışırım” dememe rağmen notlarını bana vermedi.

Neyse zaten o yemekte gazeteci vasfıyla bulunmadığımdan üstünde durmadım, ama burada da yazıp serzenişte bulunmaktan kendimi alamadım :)

ANADOLU AJANSI BUNU HEP YAPIYOR

 

Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, seçim günü yapacağı yayın için hazırlanan test yayınında Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim sonuçlarında yine önde göstermiş. Anadolu Ajansı aynı şeyi 30 Mart yerel seçimlerin de yapmıştı.

30 Mart gecesi Anadolu Ajansı birçok ilde AK Parti’yi o illerde seçimleri kaybetmiş olmalarına rağmen gecenin ilerleyen saatlerine kadar kadar ilerde göstermişti.

AA’nın yaptığı test yayınında Bartın, Rize, Isparta, Konya, Gümüşhane ve Kahramanmaraş’ta yapılan seçimlerin sonucunda Erdoğan seçimi yüzde 70 oy alarak kazanmış olarak gösterilmiş.

Tabi sosyal medyada da olanlar olmuş.