HABERTÜRK

Hepimiz Ayliniz...


28 Temmuz 2013

Aylin Kotil ile ilk karşılaşmam Mustafa Sarıgül ile evli olduğu döneme denk gelmişti. Kubilay'ı anma törenleri için eşi ile birlikte İzmir'e gelmiş Sarıgül'ü takip eden kalabalığın içinde kendi halinde yürüyerek, sessiz sedasız herkese elinde ki sarı güllerden dağıtıyordu.
Lady Diana'yı andıran güzellikte ki bu kadının eşinin arkasında ki o günkü duruşu oldukça ilgimi çekmişti. Manisa'da ayak üstü yaptığımız sohbetten sonra ilk baş başa kalışımız ve sohbetimiz Mustafa Sarıgül'den boşandığı döneme denk gelmişti.
Ataköy'deki evini bana tarif ederken onu küçük bir kız çocuğu gibi evinin duvarının üzerinde beni beklerken bulmuştum.
Oğlu ile yalnız yaşadığı evinde karşılıklı oturmuştuk.
Umut dolu,Türkiye siyasetine hakim, ayaklarının üzerinde duran bu genç kadına o gün bir kez daha hayran olmuştum. Oturduğu evin yanında kurduğu Ataköy Eğitim Merkezi'nden bahsettikten sonra da kayıt cihazını kapatıp kadın kadına sohbet etmiştik.
Aylin, 1970 İstanbul Cihangir Doğumlu. Orta ve Lise öğrenimini Ataköy Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi'ni bitirmiş. Daha sonra, ABD Strayer Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Master Eğitimi yapmış. Ardından da Capella Üniversitesi'nde doktorasını bitirmiş.
O günlerde son derece hassas olan Aylin sohbetimiz esnasında eski eşiyle görüşmediğini söylemiş, henüz buna hazır olmadığını belirtmişti.
Boşanma nedenleri konusunda konuşmak istemeyen Kotil Türk erkeklerinin zihniyetleri için şunu demekle yetinmişti, ‘O evde eşim, ama ben dışarıda yine yapacağımı yaparım, diyorlar !'
Aylin'in bu cümlesi bana boşanmalarının ardında yatan ama onun dile getirmek istemediği çok şeyi anlatmaya yetmişti.
Mustafa Sarıgül için sadece; "O göz önünde olan biri. Evliliğim süresince aile hayatımı korumaya çalıştım. Onun zarar görmesini hiçbir şekilde istemiyorum. Çünkü oğlumun babası. Ömer'i üzecek her şey sonuçta beni üzecektir" demişti.

HELAL OLSUN SANA AYLİN ...!
Aylin bir süre önce yeniden evlendi. Kendine yeni bir hayat kurdu.
Eski eşi Mustafa Sarıgül'le ilgili gelen soruları artık kırgınlıktan uzak bir ses tonu ile yanıtlıyor.
Ve Aylin şimdi de Ankara'ya kafa tutuyor. Hem de tek başına.
Keşke mecliste bizleri temsil eden kadın vekillerin hepsi birer Aylin olsalardı....
Helal olsun sana Aylin...!