HABERTÜRK

HDP çok şey söylüyor


02 Mayıs 2015

 

Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dikkat çekerek bütün Türk halkına hitap eden konuşmaları ile beğeni kazanmış, ilgi odağı olmaya başlamıştı.

Genel seçimler yaklaşırken Demirtaş yine gündem yaratacak açıklamalar yaparak dikkat çekmeye devam ediyor.

Hatta Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olup Davutoğlu’nun da Başbakan olmasından sonra sanki daha bir cesur konuşur oldu.

Her konuşmasında sık sık farklı bir üslupla Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a yüklenen Demirtaş, geçtiğimiz günlerde kendisinden sonra kimsenin fazla tekrar etmediği şu açıklamaları yaptı:

Geçmişte şantaj kasetleri çekildi. Bu kasetlerin nasıl çekildiğini biliyoruz. Cumhurbaşkanı paraleli suçluyor ya. Asıl o filmleri Cumhurbaşkanı çekti. İnsanların özel yaşantılarını kayıt altına alıyorlardı, hala alıyorlar. Telefonları dinlediler, hala dinliyorlar. Açığını buldukları kişilere şantaj yapıyorlar. Birbirlerine düştüler. Şimdi birbirlerine karşı kullanıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın elinde şantaj kasetleri var. Ondan dolayı kaç yıldan beridir belediye başkanıdır. Şantajla başkanlığa devam ediyor. Arkadaşlarının şantaj kasetleri var elinde..”

 

YİNE BENİ ŞAŞIRTTI

 

Ardından da iki gün önce CNN Türk’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu olan Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran’daki genel seçimlerden sonra o koltukta oturmayacağını iddia ederek yine beni şaşırttı.

AK Parti içinde Erdoğan’ın otoriter tavrından rahatsız olanların olduğunu ve koalisyon olması durumunda bu isimlerin de rahata kavuşacağını belirten Demirtaş, “Davutoğlu rahatlayamayacak. Seçimden sonra koltuğu göreceğini düşünmüyorum” dedi.

Ne yalan söyleyeyim bu dedikodular benim de kulağıma gelmişti.

Ben ‘yazsam mı yazmasam mı’ diye düşünürken Demirtaş ‘pat’ diye bombayı patlattı.

 

KULAK KABARTIYORUM

 

7 Haziran genel seçimlerinden koalisyon hükümeti çıkacağı ve durumun AK Parti saflarında ciddi sarsıntılara neden olacağı kulaktan kulağa fısıldanmakta.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ana muhalefet partisi kıvamında güzel bir seçim çalışması yürütüyor.

Ne yalan söyleyeyim her konuşmasına kulak kabartır oldum. Böyle gider ve büyük bir sürpriz ya da elektrik kesintisi olmaz ise HDP 7 Haziran’da hem barajı aşar, hem de koalisyon ortağı olur. Siz de buradasınız ben de... İzlemeye devam edelim.