HABERTÜRK

Haydi herekete geçin!


21 Nisan 2013

Haydi harekete geçin ! Bahar geldi hepimizin kanı kaynıyor. Sporla birlikte sağlıklı bir hayata tekrar merhaba demek için bu fırsatı yakalamanızı önemle tavsiye eder, spor dosyanızı açın derim. Neden mi? Çünkü hayatım boyunca bir daha duyamayacağımdan emin olduğum şu cümleyi spor sayesinde son günlerde yeniden sık sık duymanın mutluluğunu yaşıyorum: “Lütfen Ayşem artık daha fazla zayıflama...”

Kilomla ilgili bu yorumları yıllar sonra yeniden duymanın mutluluğunu sizlere anlatmam mümkün değil. Hele umudumu tamamen yitirmiş ve bütün gardrobumu beni ince gösterecek bol kazaklarla tişötlerle doldurmuşken. Fakat son üç ayda sanki bana cennetin kapılarını yeniden açtılar: “Ayşem artık zayıflama!”

SPOR, SPOR, SPOR..

Son üç aydır hiç aksatmadan her gün bir saat yürüyorum. Haftanın üç günü de mutlaka tenis oynuyorum. Sonuç: Sporla birlikte vücudumdan giden 10 kilo ile hem hayatım, hem de gardrobum değişti. Ayrıca düzenli egzersiz vücudumun dış görünümü kadar, iç işleyişine de faydalı oldu. Sağlığım düzeldi, yaşam kalitem arttı. Egzersiz yapmak vücudun mutluluk hormonu olan endorfin salgısını hızlandırdığından güne daha güler yüzlü, daha enerjik başlar oldum. Unutmayın ki egzersiz beden sağlığı için önemlidir. Kalbi kuvvetlendirir, kan şekerini kontrol altında tutar, vücuttaki yağ birikimini azaltır, oksijeni artırır ve atıklardan temizlenme sürecini hızlandırır. Tüm bu süreçler vücudumuzun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. “Kırkından sonra azanı teneşir paklar” demeyin. Yaşınız ne olursa olsun, haydi harekete geçin!

Etkin 100 isim!

TIME dergisi dünyanın en etkin 100 ismini açıklamış. Konu hakkında kiminle konuşsam listedeki iki isim hakkındaki şaşkınlıklarını dile getirip tartışmaya başlıyorlar. Bir şaşırmayan ben miyim, merak ettim. Fethullah Gülen’in ve bebek katili Apo‘nun bu listede olmalarından daha doğal bir şey olabilir mi? Bakınız geçtiğimiz son 10 yıla, 10 aya ve 10 güne... Ne kadar normal değil mi?

TWİTTER GEYİĞİ...

Amerika’daki terörde 3 kişi ölmüş. Son günlerin en önemli gündem maddesi. Amerika bu insanların kanlarını yerde bırakmaz . İntikamını aradan yıllar geçse de alır. Peki terörde ölen bizim 53 bin kişinin kanları?