HABERTÜRK

Haydi düelloya


24 Mart 2012

Nasıl da özlemişim İzmir’i... Aslında İzmir’in şöyle bir özelliği vardır. Neyi, nasıl bırakırsam döndüğümde aynı yerde ve aynı durumda bulabiliyorum. Tabi bu özellik benim için ne kadar avantaj gibi gözükse de İzmirliler adına son derece üzücü bir durum. Siyasi partilerin iç çekişmelerinin yanı sıra muhalefet partileri ile aralarında geçen tartışmalar, dedikodular, incir çekirdeğini doldurmayacak konular... Bunlara yenilik olarak sadece iktidar partisinin İzmir’i ele geçirmek uğruna son dönemlerde Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlediği baskınlar eklenmiş de şehre sanki biraz heyecan gelmiş. Bir bıkkınlık, bir yılgınlık hali... Üç beş gündür İzmir havası soluduğumdan neredeyse ben de bu ruh haline girecektim ki CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ile AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül arasında geçen polemikler beni kendime getirdi. İzmir’in 9 kentsel dönüşüm projesi halen daha onaylanmamış.

Alaattin Yüksel de o sinirle AK Parti’nin kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme çevirmeye çalıştığını söyleyerek İzmir Milletvekili Aydın Şengül’ü düelloya davet etmiş. Ekrana çıkıp canlı yayında tartışsınlarmış. Ekranda hangisi hangisini döver diye soracak olursanız... Cevabım, Alaattin Yüksel olur. Çünkü İzmir’in bütün sorunlarını çözümleriyle bilir. AK Parti eski il başkanı olarak Aydın Şengül’e gelince...

Mutlaka Sayın Şengül de İzmir’in sorunlarına Alaattin Yüksel kadar hakimdir. Fakat İzmirli seçmene şunu sormak istiyorum: Göreve geldiği günden bugüne kadar geçen zaman içinde Sayın Aydın Şengül veya diğer AK Parti milletvekilleri, İzmir’in hangi sorunlarına çare bulmaya çalışmışlardır? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ne kadar destek olmuşlardır? Aydın Şengül kendisini eleştirenlere, “Kayıkçı kavgasına gerek yok” diyerek yanıt vermekteymiş. Bu noktada kendisine sonuna kadar katılıyorum. İzmir’de ne Aydın Şengül’ün dediği gibi kayıkçı kavgasına ne de Alaatin Yüksel’in dediği gibi karşılıklı düelloya gerek vardır. Gerekli olan sadece 9 kentsel dönüşüm projesinin bir an önce onaylanarak hayata geçirilmesidir. Ey İzmir sevdalıları...! Bilmem anlatabildim mi...?