HABERTÜRK

Haşemanın seksapeli


01 Ağustos 2010

Çeşme’de büyük plajda uzanmışım kumlara. Biraz olsun teknolojiden uzak kalmak, ruhumu dinlendirmek istiyorum. Önümden gencecik delikanlılar, kıkırdaşan rengarenk bikinili genç kızlar geçiyor. Kimi el ele, kimi sohbet ede ede. Göz ucuyla onları izlerken memnuniyet duyuyorum. Gözünü seveyim İzmir’in, Çeşme’nin diyorum içimden. ‘Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavarı’ yaşatabilmenin onurunu biz İzmirliler taşıyoruz.

Kendimi güneşe vermiş bu düşüncelerle oynaşırken, sahilde masmavi renkli haşemalı bir kadının hızlı hızlı yürüdüğünü gördüm.
*
Belli ki Allah’ın sıcağında sabah sabah sahilde spor yaptığını zannediyor. Yaklaştıkça yüzünün al al kızarmış olduğunu, şıpır şıpır terlediğini fark ettim. İçimden kadını soyup denize atmak geldi. Fakat insanların bana mı yoksa ona mı deli gözüyle bakacağı düşüncesiyle kendimi zor tuttum. Elimde olmadan da kadını göz hapsine aldım. Kan ter içinde kalan kadın, tesadüf o ki benim önümde durdu. Önce biraz soluklandı, sonra denize doğru yürümeye başladı. O yürüdükçe ıslanan haşema yavaş yavaş vücuduna yapışmaya başladı. Önce bacaklar, sonra kalça ve göğüs sonra da tamamen kendini denizin serin sularına saldı. Bir çocuk gibi dalgalarla oynayışını izledim.

Birden aklıma burka giyen kadınlar hakkında anlatılan hikaye geldi. Çeşme’de karşı komşumuz İranlı bir doktorla evli. Yıllarca orada yaşadıklarından hatırladığı birçok anısını da hep benimle paylaşırdı. Eşi çok yoğun çalıştığından kendisi de İranlı bir hanımla ortak olmuş ve bayan terzisi olarak İran sosyetesine kıyafet dikmeye başlamışlar. Şu sözlerini hiç unutmam; “Ayşem, o burkaların altına giydikleri kıyafetleri ne sen ne ben giymeye cesaret edebiliriz. Hepsi birbirinden dekolte ve modern. Burka sadece sokakta var. Kapalı kapılar ardında aklına gelen her türlü partiler veriliyor, kıyafetler giyilebiliyor.”

Tam İranlı komşumun anıları aklıma üşüşmüşken haşemalı kadın yavaş yavaş yürüyerek denizden çıkmaya başladı.
*
Önce göğüsler, sonra bel ve bacaklar ince bir siluet olarak üzerinden sular aka aka kıyıya çıkmaya başladı. Aman Tanrım...! Islanan haşema, bir kadında bu kadar mı seksi durur?...

Bir an silkinip etrafıma bakındım. İleride oturan bir grup erkeğin bakışlarının da benim baktığım noktaya baktıklarını görünce utandım ve başımı çevirdim.

Haşemalı kadın ise hiç oralı olmadan salına salına denizden çıkıp yürüyüp gitti...