HABERTÜRK

Gündem değiştiren çılgınlık


30 Nisan 2011

Şifre iddiaları nedeniyle savcılık tarafından soruşturma yürütülen ve iptal istemiyle dava açılan YGS’de sürprizler bitmiyor. Dün yine sürpriz bir gelişme ile YGS sınav sonuçlarını açıkladılar. Peki alınan sonuçlar, adayları tatmin etti mi?

Bu kadar çok şaibe varken 2 bine yakın öğrencinin, çok zor olduğu söylenen 40 matematik sorusunun 40’ını da doğru yapmış olması, diğer öğrencilerin içine kurt düşürür mü, düşürmez mi?

27 Mart 2011’de gerçekleştirilen YGS’de, cezaevlerinde sınava giren adayların kitapçıklarının hatalı olduğu neden gündeme getirilmedi? Adaylara getirilen yedek kitapçıklarda da sorular olmasına rağmen şıklarının yer almaması üzerine fotokopi çekilerek adayların sınavları gerçekleştirilmiş. Ancak bu işlemler nedeniyle 12.30’da bitmesi gereken sınav, 17.00’ye kadar uzamış. Cezaevinde olan adayların televizyon izleyemeyeceği düşünülürse sınavın uzaması ve cevapların yayınlanmış olması gerekçesi, 150 adayın sınavının iptali için anlamsız bir bahane. Sınav kitapçıkları hatalı olan cezaevlerindeki 150 aday için sınav 30 Nisan 2011’de yeniden yapılacakmış. ÖSYM tarihinde ilk kez aynı sınava giren adaylar yine farklı sorularla değerlendirilecekmiş. Cezaevindeki adaylar sanki yeniden cezalandırılıyor. Gündem ÖSYM skandalı ile çalkalanırken bir anda Başbakan Erdoğan çılgın bir proje açıklaması yapacağını duyurdu. Bu sayede gündem bir anda ‘çılgın proje’ oldu. Başbakan Erdoğan’ın projesine laf edenlere bir haberim var. Bu çılgın ve muhteşem projenin rahmetli Ecevit’e ya da tarihten herhangi birine ait olduğunu söyleyenlere sakın kulak asmayın. Bu proje hiçbirine ait değil. Çünkü bu proje, 2008’de İstanbul Belediye Başkan adayı olan vatandaş

Hayri Gülle’ye ait. Hayri Gülle, 4. Leventliler’in deniz isteklerini yerine getirebilmek için Barbaros Bulvarı’nı Süveyş Kanalı mantığı ile 4. Levent’e kadar iç deniz yapmayı projelendirmiş. Üçüncü köprüyü de yatay olarak Dolmabahçe’den Tarabya’ya yapmayı planlamış. Projelerin devamını okumak isterseniz Google’da ‘Çılgın Projeler Şahan Gökbakar Belediye Başkan Adayı’ yazmanız yeterli.

Başbakan Erdoğan’ın günlerdir tartışılan çılgın projesine, belli ki Belediye Başkan adayı Hayri Gülle esin kaynağı olmuş.

İstanbullara daha ne süprizler, ne çılgın projeler var; bir bilseniz...

Hayri Gülle’yi ziyaret etmeyi unutmayın...