HABERTÜRK

Gidiyoruz kıyamete


27 Şubat 2014

30 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarını sadece Türk millet olarak bizler değil bütün dünya merakla beklİyor. Ne zaman Avrupa basınına baksam Türkiye ile ilgili haberlere bol bol yer verildiğini görüyorum. Hatta o kadar ki bizde yayınlanamayan haberleri, yorumları oradan okumaya başladım.

Mart ayı bütün Türk millet adına cetin geçecek.

Her gün yeni bir ses kaydı, yeni bir rezalet ile uyanıyoruz. Bu durum bir başka ülkede yaşansa, yolsuzluk ve rüşvet skandalları havalarda uçuşsa tepkiler ne olurdu?

Son zamanlarda Twitter’da oldukça aktif olan AK Parti Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun internette yayınlanan ses kayıtları ile ilgili atmış olduğu Twitt ilgimi çekti .

Kuzu, Twitter’da “Halkın arasındayım; İnanın bu uydurma kaset ve ses kayıtlarına doğru olsa bile inanan yok. Millet bu iktidardan memnun. Enerjinizi başka yere. Kasetlerin muhtevasını bırakın mahkemeler değerlendirsin. Kesin karar olmadıkça masumiyet esastır ve herkes suçsuz sayılır. Ben buna hep uydum” ifadelerini kullanmış.

İyi de insan ister istemez düşünüyor Burhan Kuzu halkın arasındayım derken hangi halktan bahsediyor?

“Yıllardır telefon dinlemeleri, ses kayıtları yüzünden kesin kararlar alınmadan, yargılanmadan hapis yatan yazar, çizerler, askerler, generaller ne oldu?” diye soran halktan mı yoksa sadece kendi teşkilatlarından oluşan halktan mı?”

“Doğru olsa bile inanan yok” demek ne demek?

Doğru ise konuşmalara neden inanmayalım?

Biz Türk milleti uzaktan o kadar mı salak duruyoruz?

AZİZ BAŞKAN’IN ACI GÜNÜ...

İzmir’de seçim çalışmalarını yürüten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun babası İhsan Kocaoğlu yaşamını yitirdi. İhsan Kocaoğlu, 1973-1980 yılları arasında iki dönem üst üste Cumhuriyet Halk Partisi’nden Erbaa Belediye

Başkanlığı’na seçilmişti.

Acı haberi alır almaz seçim çalışmalarını bırakıp Tokat’ın Erbaa ilçesine hareket eden Başkan Kocaoğlu dün babasını toprağa verdi.

Böylesine acı bir olaydan sonra seçim çalşmaları için yeniden İzmir’e dönmek zorunda kalan Başkan Kocaoğlu ve ailesine ben de yeniden başsağlığı dilemek istiyorum.