HABERTÜRK

Gereksiz Polemikler


03 Temmuz 2012

Haftalardır hiç konu kalmamış , tartışacak baş insanlar yokmuş gibi birileri kocaman bir kazanın içine Şevval Sam’ı attılar , kaynatıyorlar da kaynatıyorlar...

Önce şunu belirteyim , sırayla bütün konserleri iptal edildiği söylenen Şevval Sam bu Cuma akşamı Çeşme’de Sepetçi Koyun’da yer alan Delaila Beach ‘de sahne alacak. Müzik severlere her yaz olduğu gibi Çeşme’de hem harika saatler geçirtip hem de muhteşem sesiyle kulaklarımızın pasını silecek.

Ne demiş Şevval Sam?
“Başörtüsü tekstil ürünüdür” demiş.

Bana göre de “ Baş örtüsü tekstil ürünüdür”.

Şimdi biz baş örtüsüne hakaret etmiş mi olduk?

İnanmayan, manevi önemini kavrayamayan bir insan için başörtüsü tekstil ürünü olmaktan başka bir şey ifade edebilir de etmeyebilir de .

Hani her şey demokrasi uğrunaydı ? Hani demokratik bir ülkede yaşama özlemi içinde olduğumuzdan geçmişimizi yargılıyorduk?

Evet , baş örtüsü benim içinde bir tekstil ürünüdür. Sonuçta bir tekstil dokuma fabrikasında herhangi bir pantolon, etek, elbise, ya da mayo gibi üretilmiyor mu?

Sevgili okurlar Şevval Sam gibi ben de manevi değerlerime bağlı, gerektiği zaman namazını kılan, orucunu tutan , baş örtüsü kullanmayan müslüman genç bir kadınım.

Ve benim dini inancım kendimle Allah arasında ki bağla sınırlı. Kimselere anlatmam , ayrıca kimsenin bu duruma müdahele etmesine izin vermediğim gibi , kimseye de bu konu da müdahale etmem.

Yeter ki başörtüsü siyasi bir eyleme dönüşmesin. Tıpkı şu an Şevval Sam’a yapıldığı gibi.

Yatıp kalkıp Şevval Sam’ı eleştirenlere bir çift sözüm olacak;

Habetürk‘te yayınlanan ‘ Kime Göre Neye Göre “ tartışma programında  tartışmacıları izlesinler. Özellikle de geçtiğimiz akşam Cemil İpekçi, Cem Mumcu, Pelin Batu, Günseli Kato ve Esra Elönü ‘nün ‘ Ben Kimim ‘ konusu hakkında ki konuşmalarını dinlesinler.

Tartışmalarını, tartışma konularını dinledikten sonra da düşünsünler bakalım , bir kısmı iktidara inciler dizen bu tartışmacıların kullandıkları cümleler mi yoksa Şevval Sam’ın başörtüsü hakkında kullandığı ‘ o’ tek cümle mi özgür demokratik Türkiye’yi temsil etmekte.

Yorumlarınızı merakla bekliyorum....