HABERTÜRK

Gerçekten giyecek hiçbir şeyim yok...!


07 Temmuz 2012

Kadınları değerlendirme açısından erkeklere çok önemli bir tüyo vereyim. Yeni çıkmaya başladığınız bir kadının evinde uyandığınızda, kadını gardırop kapağını açmış dolabın karşısında dikilir halde bulmuşsanız bilin ki yandınız. Çünkü hayatınızın bütün evrelerinde o dolabın karşısında hergün dikilerek uzun süre boş gözlerle dolaba bakacak ve bilin ki hep aynı cümleyi kullanarak; “Bugün ne giysem? Giyecek hiçbir şeyim yok“ diye söylenmeye başlayacak. Fakat sabah uyanır uyanmaz basit bir haraketle yüzünü yıkayıp veya duş alıp giyinmeye başlıyorsa, anlayın ki hayatınız boyunca bu kadınla alışveriş konusunda problem yaşamayacaksınız. Çünkü, kafasında ne giyeceğine geceden karar vermiş demektir.

Zeki ve soyut düşünme yeteneği gelişmiş kadınlar, kıyafet seçimini sadece bakarak ve zihinlerinde eşleşme yaparak gerçekleştirir. Böylece alışverişleri de bilinçlidir. Bir de benim gibi olan tipler vardır. Sabah kalkar kalkmaz duş alıp hemen giyinirler. Pratiktirler... ”Giyecek hiçbir şeyim yok“ diye asla söylenmezler. Çünkü sık alışveriş yaparlar. Bütün gece aldıkları kıyafetlerin içinde debelenip “Ama bunu geçen hafta giymiştim, yarın hangisini giysem” diyerek yarım saat kadar gardırop önünde kıyafet denerler. İşte bu gibi tiplerle uyandığınızda hayat boyu çok mutlu olursunuz. Çünkü her sabah karşınızda son derece bakımlı, hoş bir kadın göreceğinizi bilirsiniz. Tek kusurları biraz masraflı olmalarıdır. Eh, o kadar kusur kadı kızında da olur değil mi? Kolay mı canım her sabah evin içinde bakımlı güzel olmak! Durup dururken bu konuya nereden geldiğimi merak edebilirsiniz. Dün sabah Habertürk’ün ikinci sayfasını açar açmaz İngiltere‘de yapılan bir araştırma gözüme çarptı.

Araştırmaya göre; kadınlar hayatı boyunca 3 bin kıyafet alıyor ama yüzde 60’ı aynı dertten yakınıyorlarmış: “Giyecek bir şeyim yok...!” İngiltere‘de bir kozmetik firması tarafından 1000 kişi üzerinde yaptırılan kamuoyu araştırmasına göre kadınlar; hayatları boyunca kıyafete ortalama 84 bin sterlin (239 bin lira) harcıyormuş. Ancak buna rağmen yüzde 60’ı “Giyecek bir şeyim yok” diye şikâyet etmekteymiş.. Yine bu araştırmaya göre bir kadın, hayatı boyunca ortalama 3 bin 109 parça kıyafet satın alıyormuş.. Eeeee, ne var bunda...? Daha doğrusu İngiltere’de böyle bir araştırmaya neden gerek duyulmuş ? İngilizler bana sorsalardı, kadınların yıllık kılık kıyafet harcamaları ve diğer birçok konuda onları aydınlatabilirdim. Hem de ücretsiz olarak. Neyse, potansiyelimi kendi topraklarımda harcarım daha iyi...