HABERTÜRK

Gazi’ye saygı


01 Kasım 2014

Ankara’da belediye otobüsü şoförü ve otobüse binen gazi arasında yaşanan tatsız olay inanın bu vatanın insanı olarak beni son derece utandırdı.

Ama belli ki bazılarını hem utandırmamış hem de olayı siyasete alet edecek kadar ileri götürmeye itmiş.

Ayıptır, günahtır...

Ülkemizdeki insan hakları, halen daha bütün dünyada tartışılırken, insanlarımızın, insanlığımızın değerleri hiç bir suretle Avrupa’daki herhangi bir vatandaşla kıyas kabul etmezken, hiç olmazsa bizler kendi gazilerimize saygı gösterelim de ele güne daha fazla rezil olmayalım.

Belediye otobüsünün şoförü Vahit Çatal, “Kartı bas” diye bağırarak Gazi Yiğit’e uyarıda bulunmuş. Yiğit, “Gaziyim. Kart pantolonumun arka cebinde. Ellerim yok, çıkaramıyorum, siz alır mısınız?” demiş.

Ardından otobüs şoförünün Gazi Yiğit’e söyledikleri ise, karakol tutanaklarına “Bana ne. Çıkarmak zorunda mıyım? Bunlar hep böyle. Benim için mi kollarını kaybettin. Sana iyi olmuş, iyi ki kaybetmişsin. Senin gibi şerefsiz bir gaziden 2 bin 500 lira tazminat aldım” şeklinde yansımış. 

HİÇ Mİ UTANMADIN 

E be adam hiç mi vicdanın sızlamadı bu çirkin lafları ederken, hiç mi utanmadın bir başka gaziden de 2 bin 500 lira tazminat alırken? Ne olurdu elleri olmayan gaziye yardım edeydin?

Onlar kimin için kaybettiler uzuvlarını?

Sen yatağında çoluğunla, çocuğunla rahatça uyu, işine gücüne git, ekmek paranı kazan diye, savaşmadılar mı onlarca yıl teröristlerle?

Dağdaki, güney doğuda ki çocuk katilleri şehre inmesinler, sana bana zarar vermesinler, diye canlarını vermedi mi binlerce mehmetçik ?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Şırnak gazisi Yılmaz Yiğit’e hakaret ettiği ve yumruk atmaya çalıştığı iddiasıyla açığa alınan otobüs şoförü Vahit Çatal’ı, yaptırdığı tahkikatın ardından görevine iade etmiş.

 CHP’Lİ GAZİ 

Twitter hesabından açıklamalar yapan Gökçek, otobüsten alınan kayıtları incelediklerini, olayın gazi Yiğit’in “provokasyonu” nedeniyle yaşandığını savunmuş. Hatta bu kadarla da yetinmemiş gazi Yılmaz Yiğit’in nikah şahidinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bile keşfetmiş.

Yani zavallı adamın gelmişini geçmişini araştırırken bula bula CHP’li olduğunu ortaya çıkarmış.

Ve ardından da “Vatan için yaptığınız fedakarlığa ne olur CHP’ye yaranmak için gölge düşürmeyin” diyerek CHP’li yetkililer ve gaziden özür beklediklerini açıklamış.

Bazen kelimelerin utançtan kilitlendiği bir noktaya gelir ya insan.

Tek kelime edemez. İşte şimdi ben o noktadayım.