HABERTÜRK

Fındık kurdu


05 Şubat 2011

Ordu’da halka seslenen Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan AK Parti iktidarından hesap sormalarını isteyerek, ‘’Bunlar fındık kurdu. 12 Haziran geliyor, ilaçlayacaksınız ve o kurdu fındıktan dışarı atacaksınız’’ dedi.

Sayın Kılıçdaroğlu böyle bir benzetme yaptıysa bunun altında bir şey aramak lazım diyerek haberi okuduğumda ‘Google’a fındık kurdu yazdım. Çünkü Kılıçdaroğlu’nun sakin sakin yaptığı her benzetme öyle çarpıcı ki, karşılığında Başbakan Erdoğan meydanlarda üç gün üç gece cevap yetiştirme ihtiyacı duyuyor.

Fındık kurdu beslenme ve yumurta koyma yolu ile meyvelerde zararlı olan bir böcek. Bir böcek beslenme yolu ile tek başına 80 meyveye zarar verebilmekteymiş. Fındık kurduna Karadeniz bölgesinde Nisan sonu ve Mayıs başına rastlanırmış. Yani 12 Haziran’a az bir zaman kala..

EŞKIYA MISINIZ?

Kılıçdaroğlu ne demişti; “Onun kimyasını bozacağım.”

Kim ne derse desin bence son derece başarılı gidiyor.

Başbakan Erdoğan, Yargı Tasarı’sı nedeniyle bir bildiri yayınlayarak, “Baskıya ve faşizme karşı direnme hakkının meşru şartları oluşmuştur” diyen CHP’li vekillere çatarak: “Sokak sokak, mahalle mahalle direnmek ne demek? Eşkıya mısınız siz?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmedi; “Başbakana tedavi olmasını öneriyorum. Böyle giderse ağzına biber sürerim.”

Erdoğan: “CHP Genel Başkanı SSK Genel Müdürü olduğu dönemde terör örgütü üyelerini kayırmıştır” dedi.

Kılıçdaroğlu; “Erdoğan’ın, Obama ile telefon görüşmesi doğal. Zaten BOP’un eş başbakanı” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; “Bizim başbakanımız yalan söylemez, iftira etmez, halkı kandırmaz, yolsuzluk yapmaz, rüşvet yemez, tahrik siyaseti gütmez. Bizim başbakanımız sanki bir melek.

Melek gibi bir başbakanımız var” dedi. Kendisine Başbakan’dan henüz yanıt gelmedi.

Sevgili okurlar, seçimlere doğru siyasi tansiyon gittikçe yükseliyor.

Bu arada Kayseri’de yoksulluk içindeki hamile kadın sancılanıyor ve evinde telefon olmadığı için bebeğiyle hayatını kaybediyor.

Liderler ise sadece kavga ediyorlar.