HABERTÜRK

Film gibi olay


04 Eylül 2013

Son zamanlarda okuduğum ve inanılmaz derecede etkisinde kaldığım bir haberden bugün sizlere bahsetmek istiyorum.

Pazar günü haberturk.com internet haber sitemizde ki haberleri okurken tesadüfen ilginç bir habere denk geldim. Sanırım olay bir çok habercinin gözünden kaçmış olacak ki halen daha kimseden konu hakkında tepki gelmedi.

Çünkü, haberi okuduktan sonra ister istemez kendimi hem yoğun bakımda yatan hastanın, hem evladını kara toprağa gömdüğünü zanneden ailenin, hem de eşinin yoğun bakımda yaşam savaşı verdiğini sanan eski eşin ve iki evladın yerine koydum. Olay tam film gibi gerçekleşmiş...

Balıkesir yakınlarında 14 Ağustos'ta feci bir trafik kazası gerçekleşir.

Kazada 3 kişi yaşamını yitirir.

Habere göre, yaşamını yitiren 3 kişiden biri olduğu bildirilen 21 yaşındaki Buse Balcan'ın, yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Meğer, Buse Balcan kuzeni ‘Aysel Balcan'la (38) karıştırılmış ve Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaklaşık 17 gündür tedavi görmekteymiş.

Kazada ölen 3. kişinin Aysel Balcan olduğu ve kimliklerin karışması nedeniyle ‘Buse Balcan' diye İstanbul'da toprağa verildiği geç de olsa anlaşılmış.

Olayda ki karışıklık hastanede ki yoğun bakım hemşiresi sayesinde ortaya çıkmış.

Yoğun bakımda günlerce yüzü sargılı ve şiş biçimde ‘Aysel Balcan' kimliği ile yatan kazazedenin, kendine geldikten sonra, hemşirenin kimliğini sorması üzerine uzatılan bir kâğıda ‘‘Ben Buse Balcan'ım'' diye yazmasıyla anlaşılmış.

Bunun üzerine kazanın ilk gününden beri hastanede refakatçılık yapan Aysel Balcan'ın eski eşi Yaşar Karakaya yoğun bakıma çağırılmış.

Karakaya, teşhis için girdiği yoğun bakım ünitesinde büyük bir şok yaşamış.

Günlerdir hastanede eski eşi ve 2 çocuğunun annesi zannettiği kişinin, Buse Balcan olduğunu görerek yıkılmış. Haberi alan Buse'nin ailesi ise kara toprağa verdiklerini sandıkları kızlarının yanına koşmuşlar.

Sizlere de belirttiğim gibi olay tam dizi filmlere konu olacak nitelikte değil mi? İyi bir senaryo yazarı bu yaşanmış gerçek olaydan reyting rekorları kırabilecek televizyon dizisi çıkarır.

CHP VE SARIGÜL

Mustafa Sarıgül harıl harıl CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hazırlanmakta.

Bir şeyler bilir ve şunu söylerim; İstanbul'u AK Parti iktidarının elinden alabilmenin tek şansı Mustafa Sarıgül'ün adaylığıdır. Bu gerçeği bilmelerine rağmen CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "Mustafa Sarıgül'ün disiplin suçu kararı kalkmadan da partimize üye olması söz konusu değildir. Üye olmadan da aday olması söz konusu değildir" açıklaması yaptı. Eh, o zaman klasik ve eski hizipçi CHP'liler gibi davranacaklarına kaldırsalar ya şu disiplin suçu kararını...