HABERTÜRK

Eve perde yaptırıyorum...!


12 Mart 2011

Şaka yapıyorum zannedeceksiniz, ama değil. Gerçekten eve perde yaptırıyorum. İstanbul’da yaşadığımız eve tam dört yıldır yaptırmaya niyetlendiğim perdeleri sonunda sipariş verdim. Anlayacağınız dört yıldır öyle cascavlak oturuyoruz. Evde kepenk olduğundan ince tül perdelerle idare ettiğimizi zannederken, geçtiğimiz günlerde apartmana girmeden önce birden başımı bizim daireye kaldıracağım tuttu. Demek ki dört yıldır başımı kaldırmadan eve girip çıkmışım. Yani etrafıma bakmamışım işte... Başımı kaldırdığımda ise bir de ne göreyim, bizim salon ve mutfak oturduğumuz sitenin sanki biri bizi gözetliyor evi. Şok, şok...!

Eve girer girmez ilk işim kepenkleri kapatmak oldu. Perdesiz evler bilirsiniz ki genelde ya satılıktır ya kiralık. Ama arada işte bizim gibi masumane bir şekilde kimsenin bakmadığını zannederek yaşayanlarında perdesi olmayabiliyor.

Ama hayat işte... Herkes bizim gibi değil ki... Başkalarının hayatlarına göz dikip, görmek için bakan gözlerde var.

Tıpkı AK Parti Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci gibi...

Facebook’taki sayfasına “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır” notunu yazan AK Parti Ordu Ünye Tanıtım ve Medya Başkanı sanırım başı açık kadınlar için “ya satılıktırlar ya da kiralıktırlar” demek istemiş.

Yanlış anlamıyorum değil mi?

Yoksa İzmir’den ya da İstanbul’dan bakınca cümlenin tercümesini yanlış mı yapıyorum?

Şimdi bu durumda ben ve benim gibiler satılık veya kiralık oluyoruz.

Öyle mi?


ÖRTÜSÜZLERİN EŞLERİ NE DİYOR?
Acaba eşlerimiz bu zihniyete nasıl tepki verecekler? Hadi biz örtüsüz kadınlar perdesiz eve benziyoruz.

Peki örtüsüz kadınların eşleri bu durumda ne oluyorlar?

Tabi ki sorumu AKP’nin yönetici konumunda olan bu şahsa ve kendisini o mevkiye getiren yetkili makamlara yöneltiyorum. Yalnız yanıtı lütfen önce eşime, sonra oğluma, ardından aileme, sonra da benim gibi yaşayan bütün Müslüman Türk kadınlarına açık ve net versinler.

Eve perde yaptırıyorum... !

Duyduk duymadık demeyin...! Lütfen duyanlar duymayanlara tez iletsinler.

Not; İlçe Başkanı Ahmet Çamyar ve Başkan Yardımcısı Adem Çalık’ın yaşanan olayla ilgili bilgileri olduğu, gelen tepkiler karşısında Demirci’yi sadece sözlü olarak uyarmakla yetindikleri öğrenilmiş.

Demirci’de yapılan uyarı üzerine Facebook’a yazdığı yazıyı silmiş. Fakat olayla ilgili hiçbir disiplin cezası almamış.

( Zihniyetten silinmedikten sonra, göstermelik olarak silinse ne olur silinmese ne olur? )