HABERTÜRK

Eşşeğini sonradan bulanlara...


19 Ekim 2012

Ne derler bilirsiniz; Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirip sonra da buldururmuş.

İşte AK Parti iktidarı da Türk halkını aynı konuma getirmekte.

Son günlerde yapılan zamlarla litresi 5 liraya yaklaşan benzinle bildiğiniz gibi dünyanın en pahallı benzinini kullanmaya devam ediyoruz.

Benzine yapılan zamdan tam iki gün sonra, bir gece ansızın litrede 12-13 kuruş indirim yapıldı. Gerekçe olarak da döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki değişimi gösterdiler. İndirimle birlikte benzinin  satış fiyatı 5 liradan 4.80 liraya geriledi. Şimdi bizlerden bu muhteşem büyüklükte ki indirim üzerine çığlıklar atmamız, mutluluk dansları yapmamız bekleniyor.

Önce bindirim sonra da devede kulak misali indirim.

Ama olsun yine de kaybettiğimiz eşşeği yeniden bulmuşcasına sevindirik olmalıyız. Öyle değil mi?

CUMHURİYET Mİ ACUN ILICALI MI?

Sevgili okurlar, Atürkçülüğü; modası geçmiş, çağdışı gerici bir ideoloji olarak göstermek isteyenler, Atatürk’ün; akıl + bilim = çağdaşlaşma formülünü çözemeyenlerden başkaları değildirler.

Bugün Türkiye İslam dünyasının en demokratik, en çağdaş ,en bilimsel ülkesi ise bunu 1923’de köhnemiş Osmanlı düzenine son vererek çağdaş Cumhuriyet’i kuran Atatürk’e borçluyuz.

Bugün halen her şeye rağmen Atatürk’ün kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin mirasını yemekteyiz. Bu öyle yüce ve büyük bir miras ki günümüze kadar gelen yedi, giden ayrı yedi.

Ve halen daha bitirmeyi başaramadılar. Görüşümün ne kadar doğru olduğunu anlayabilmeniz adına Atatürk’ten bugüne kadar Türkiye’de “çağdaşlık “ anlamında nelerin yıkıldığına, yok edildiğine gelin yakın zamana ait bir örnek vereyim;

Van’da depremde yıkılan Atatürk ve Cumhuriyet İlköğretim okulu tamir edildikten sonra tabelaları değiştirilmiş. Atatürk İlköğretim Okulu’na Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na ise Acun Ilıcalı’nın annesinin adı verilmiş.

Haberi okuduğumda önce şaşırdım, sonra da yavaş yavaş içerlemeye başladım.

Atatürk İlköğretim Okulu’nun adının Başbakan Erdoğan’ın annesinin ismi ile değiştirilmesini hadi bir kenara koydum da... Cumhuriyet İlkokulu’nun sadece bir sunucu ve program yapımcısı olan Acun Ilıca’nın annesinin ismi ile değiştirilmesini nerelere koyacağımı bir türlü bilemedim.

İnanın o kadar ağrıma gitti ki...

Ne diyeceğimi, başımı nerelere vuracağımı hala çözebilmiş değilim.