HABERTÜRK

Esra Elönü’yü protesto ediyorum


23 Ekim 2012

‘Kime Göre Neye Göre’ tartışma programını tartışmacılarının tipleri nedeniyle ara ara izlemekteyim. Satanist tipli Esra Elönü, mavi saçlı Günseli Kato, şu aralar programdan yok olan meşhur modacı Cemil İpekçi...

Esra Elönü gerçekten ilginç bir tip. Her programda ne dediğini anlamakta zorlansamda son programda; “ATATÜRK’TEN NEFRET ETMEMİN SEBEBİ CHP’DİR” sözlerini duyar duymaz yerimden sıçradım.

‘Türkiye’yi tartışmak, Türkiye’nin problemlerini çözmek bu tiplere mi kaldı?’ diye düşünürken, milyonlara karşı bu cümleyi sarf eden Elönü’yü mercek altına almaya karar verdim.

Esra Elönü’nün, “Benim Atatürk’ten nefret etme sebebim CHP’nin Kemalizm’e takılı algısıdır. Bir lideri sevebilirsiniz, ama buradan bir rant elde ederseniz kusura bakmayın ben CHP’nin hiçbir samimiyetine inanmam.”

Sözlerine karşılık program esnasında Ayça Şen “Herkes istediğinden nefret etme hakkına tabii ki sahiptir, ama Sevan (Nişanyan) bir şey dediğinde niçin ona laf ediliyor, ben de bunu anlamıyorum”

Didem Soydan ise “CHP’nin Atatürk’ten nefret ettirecek kadar güçlü bir propaganda yaptığını düşünmüyorum. O zaman AKP yüzünden dinden soğursun” yorumunu getirdi.

Elönü ‘nün bu yorumlara tepkisi ise “Peygamberle Atatürk’ü lütfen kıyaslamayalım. İkisi kıyas edilebilecek şeyler değil” şeklinde oldu.

Ya bu insanlar kimdir? Neden bu insanlara prim verilir ve ekranlara çıkartılırlar. Bu kadar basit mi Atatürk’ü tartışmak ?

Esra Elönü her programda bunu yapıyor...

ELÖNÜ Cemil İpekçi’nin de katıldığı son programlardan birinde yine; ATATÜRKÇÜLERİN ATATÜRK’ÜNÜ SEVMİYORUM!
demiş, İPEKÇİ ise: “ATATÜRK OLMASAYDI SEN BURADA OLAMAZDIN!”
diyerek tepkisini dile getirmişti. Esra Elönü‘nün milli bayramların çok fazla kutsandığını söylemesine karşılık Cemil İpekçi‘nin “Atatürk olmasaydı bugün sen burada değildin” cevabıyla başlayan tartışmada
Esra Elönü: “Cumhuriyet kutlamalarını Atatürkçülük şakşakçılığı olarak görüyorum. Başörtülü olduğum için bana sürekli Atatürk ile gelinmesinden sıkıldım.”
demesi ile televizyonu kırma noktasına geidim.


Cemil İpekçi: “Kurtuluş Savaşı verilmeseydi burada olmazdın.”
 diyerek benim yerime de cevabı yapıştırmış olsa da, nerede suasacağını bilmeyen
Esra Elönü: “Kurtuluş savaşında sadece Atatürk yoktu.” demez mi....? İşte o noktadan sonra çileden çıkmışım.

Bazen “ Dayak cennetten çıkmadır ...” diye boş yere dememişler.