HABERTÜRK

Emeğinize sağlık Cevat Başkan


25 Temmuz 2012

Karşıyaka Belediyesi tarafından yaptırılacağını öğrendiğim Milli Mücadele Parkı, Karşıyakalı olarak beni hem duygulandırdı hem de gururlandırdı.

Milli Mücadele Parkı’nın içinde yer alacak olan açık hava müzesi 2500 metrekarelik alan üzerine projelendirilmiş.Açık hava müzesinde, anadolu insanının Çanakkale Savaşı’yla başlayan ve milli mücadelesini anlatan, heykeller, rölyefler, büstler ve kitabeleri yer alacakmış.

Böylesine anlamlı ve güzel bir projeye öncülük ettiği için Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak‘ı tebrik etmek istiyorum.

Hatta tebrikle de yetinmeyip, “Ey Karşıyakalılar, İzmir’e gönül verenler ! Ey Türkiye, ey Türk Milleti aşıkları ! Gelin taşın altına siz de ellerinizi koyun ve Karşıyaka Belediyesinin bu projesine gereken desteği verin !” diyorum.

Emeklerinize sağlık, Sayın Başkan ...!

ARZ TALEP MESELESİ

2012-2013 Eğitim yılı kayıtlarının başlaması ile birlikte 4+4+4 bilmecesi de çözülmeye başladı. Hükümetin gerek halktan gerekse muhalefet partilerinden büyük tepki almış olan (düz okulları İmam Hatip Liselerine dönüştürme ve de İmam Hatip Liseleri açma ) İmam Hatip Liselerinin çoğaltılmasına yönelik projesi ancak kayıtlar sona erdikten sonra yani 17 Ağustos itibari ile şekillenecekmiş.

Öğrenci sayılarına göre okul açma ve dönüştürme planlaması yeniden değerlendirilecek ve bu izin velilerden alınacakmış. Kayıtlar esnasında veliye “ çocuğunuzun İmam Hatip Lisesine devam etmesini istermisiniz? “ sorusu sorulacakmış.Yani anlayacağınız durum arz ve talep meselesine dönüşmüş.

Peki burada mahalle baskısı devreye girer mi?

Bal gibi de girer...

Mahalleli semtlerindeki okulun imam hatip lisesi olarak eğitime devam etmesini istemeye görsün...Sanırım hiçbir veli böyle bir durumda ‘ hayır’ deme cesareti gösteremeyecektir. Çünkü mahalle baskısı devreye girecektir....!

PARTİ MECLİSİ ÜYELERİ

CHP’nin 34.Olağan Kurultayı’nın ardından sular halen  durulmuş değil.

Öncelikle İzmir ‘den PM ‘ne giren isimleri ; Alaatin Yüksel, ve Aytun Çıray ‘ı tebrik etmek istiyorum. Yüksek Disiplin Kurulana girmeyi başaran Ülkü Caner’i ise azminden dolayı tebrik ediyorum.

Peki listelerde Anayasa Profösörü Süheyl Batum ‘u gören var mı? 

Ülkemizde yeni bir anayasa yazılması söz konusu iken, neden ülkenin sayılı Anayasa Profösörlerinden olan Süheyl Hoca liste dışı bırakıldı dersiniz ?