HABERTÜRK

Eeeee şimdi ne olacak?


14 Haziran 2011

Seçim sonrası televizyon kanallarının her şeyi çok bilen yorumcuları ya rahatlamış ya da şaşkınlık içinde seçim sonrası yorumlarına devam ederlerken, gecenin ilerleyen saatlerinde, aynı şeyleri dinlemeye tahammülüm kalmadığından hepsini kapattım.
Sessizlik ve karanlığın içinde kendi kendime düşünmeye, durum tahlili yapmaya başladım. Eeeee şimdi ne olacak?
Ne güzel uzun zamandan beri konu sıkıntısı çekmeden köşe yazılarımı yazıyordum. Bir gün Başbakan 'şunu' dedi derken, ertesi gün Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan 'şöyle' dedi" diyerek köşeleri dolduruyorduk. Kimi köşe yazarları demokratik hakları çerçevesinde özgürce muhalefet yaparken, kimileri mevcut hükümete destek yazıları yazıyordu.
Kimi azar işitirken, kimi Başbakan'a daha yakın olma fırsatı elde ediyordu. Muhalefet yazıları yazan benim gibi köşe yazarları ise kara kara düşünür oldular.
Bugün itibari ile akibetimiz ne olur dersiniz? Başbakan Erdoğan güçlü bir şekilde seçimi kazandığına göre muhalif yazarları azarlamaya devam ederek yine patronlarına göz dağı mı verecek, yoksa önümüzdeki süreçte balkon konuşmasındaki ılımlı hali devam mı edecek? Neticeyi ancak zaman içinde görebileceğiz...
Uçak muhabbeti...
Pazartesi günü 13.00 uçağı ile İzmir'e gelirken en sevmediğim şey oldu. Uçakta orta koltuğa oturmak zorunda kaldım. Hadi fırsat bu fırsat diyerek sağımdaki solumdaki yolcularla sohbete başladım. Seçim sonuçlarına göre dün, Türkiye'de her iki vatandaşdan biri AK Parti'ye oy vermiş. Bu durumda yolcuların birinden biri mutlaka AK Parti'Ii olmalı düşüncesiyle sohbete başladım.
Bu arada feci şekilde sallanan uçağın korkusunu da sohbet bahanesiyle bertaraf etmeye çalışmaktaydım. Sağımdaki yolcu CHP'ye oy vermiş... Solumdaki yolcu da aynı şekilde CHP'ye oy verdiğini söyledi. Koridorun karşı tarafındaki yolcu ise MHP'ye oy verdiğini söylerken; "Ben ve siz vermediniz, siz de vermediniz... Peki kim AK Parti'ye oy verdi" derken geriye bir tek benim kaldığını fark ettim.
Yoksa ben mi verdim?!?!
İzmir Milletvekilleri
Hangi partiden olurlarsa olsunlar bütün izmir milletvekillerini tebrik ediyorum, izmir adına önümüzdeki yıllarda onları çok zorlayacağımızı da bilmeliler. Özellikle mecliste olmalarından büyük mutluluk duyduğum AK Parti milletvekillerinden Ali Aşlık ve Aydın Şengül. İki eski AK Parti il başkanının kurulduğu günden itibaren AK Parti adına İzmir'de büyük emekleri vardır. Partinin çilesini çokça çekmiş olmalarının neticesini ancak bu seçimde gördüler.
35 İzmir
CHP adına; Alaattin Yüksel, Mustafa Balbay, Aytun Çıray ve diğer vekillerimiz... En güçlü muhalefeti, 35 İzmir projesinin sıkı takibini sizlerden beklediğimizi de sakin unutmayın.
Unutmayın..!
Herşey, güzel, kalkınmış, hak ettiği yere gelmeye çabalayan İzmir için... ! MHP adına;
Keşke daha çok milletvekili çıkarabilselerdi de eski il başkanı Musavvat Dervişoğlu'nu da mecliste görebilseydik.