HABERTÜRK

DP kongresi ve sonrası


19 Ocak 2011

Dün kaldığımız yerden devam edelim. Ne demiştim, DP kongresi bana kalırsa sinsice hazırlanmış bir senaryonun sahneye konmuş şekli gibiydi.

Aylarca, yıllarca aynı masada yediğiniz içtiğiniz, iyi ve kötü günde diyerek yola çıktığınız arkadaşlarınızın sizi nasıl aldattığının sahnelendiği çirkin bir oyun adeta...

DP kongresinin galibi her ne kadar Namık Kemal Zeybek gözükse de asıl zafer içeriden çalışarak arkadaşlarını tasfiye eden bir avuç DP’linin.

Peki bu zaferlerinin tadını tadabilecekler mi?

AKIL ALMIYOR

Uzun süredir DP’nin yönetiminde olup da tasfiye edilen isimlere şöyle bir göz atarsanız, ne demek istediğimi daha net anlamış olursunuz.

Arkadaşlarını tasfiye edenler bu durumu arkadaşlarına, sokakta yürüyen vatandaşa, gerçek DP’lilere hatta evlerinde, ‘nasıl izah ederler’ düşünemesem de olayın akla sığar bir yanı yok.

Yılmaz Karakoyunlu, Ufuk Söylemez, Yunus Yunusoğlu... Bu isimler sadece İzmir adına GİK listesinden elenen isimler.

Ve daha birçok değerli isim daha tasfiye edilenlerin arasında yer almaktalar. Bütün bu isimler hem ANAVATAN Partisi’ne hem de DP’ye emek vermiş, bütünleşme çabalarında zaman, para harcamış kişiler.

Ve seçimlere 4 ay kala sinsice saf dışı bırakılıyorlar.

- Geriye ne kalıyor?

Sadece ANAVATAN Partisi’nin ve DP’nin birleşmesi sonucu elde edilen mülkler.

- Peki kime kalıyor?

Bu mülklerin edinilmesinde hiçbir katkısı olmayan kişilerin eline.

Hem de seçimlere 4 ay kala...

DP’nin önde gelen isimleri hala şok içindeler. Hele ANAVATAN’dan gelenler daha da derin şoktalar, çünkü hem partilerinden, hem de edinilmiş mülklerinden oldular. DP’nin yeni GİK listesine bakacak olursanız 50 kişiden sadece 5 ya da 6 kişinin ANAVATAN’dan olduğunu görürsünüz.

HIRSLARI ÖNE GEÇMİŞ

İzmir’den, özellikle Yılmaz Karakoyunlu gibi üreten, yazan değerli bir isim neden liste dışı bırakılır? Ya partisine en kötü günlerde bile sahip çıkmış olan Yunus Yunusoğlu gibi bir isim?

Ufuk Söylemez...? Aylardır partinin en önemli neferlerinden biri olmuş, ekonomik gelişmelerle ilgili sayfalarca raporlar hazırlamış genel başkan yardımcısı, eski bakan....

Akıl alır gibi değil... Belli ki birilerinin hırsı aklının önüne geçmiş, diğerleri de ona uymuşlar. Söyleyin bana isimleri partileri ile bütünleşmiş bu kişiler seçimlere 4 ay kala nasıl saf dışı bırakılabilir?