HABERTÜRK

DP kongresi görüşlerine devam


05 Kasım 2009

Size kongre hakkında dün teknik bilgiler vermiştim. Bugün ise size kongre salonunda yaşananlar ile ilgili detaylı bilgiler vermek istiyorum.
Önce şunu belirteyim ki, belki de çok uzun yıllardan beri ne DP ne de ANAP böyle büyük, böyle coşkulu bir kalabalık görmemişlerdir.
Kongre salonuna eski bakanlarımızdan İsmet Sezgin ile beraber girdiğimde karşılaştığım izdiham sadece beni değil sayın Sezgin'i de şaşırttı. Yılların İsmet Abisi ile kongre salonuna girmek de bir başka havalı oluyormuş. 5 dakikalık yolu vatandaşların kah resim çektirmek için, kah öpmek için birbirini ezme raddesine gelmesi ile neredeyse tam yarım saatte alabildik.
Sayın Sezgin'in ardından kongre salonuna gelen Mesut Yılmaz da büyük bir alkış tufanı ile içeri girdi. DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk geldiğinde ise salon neredeyse birbirine girdi. Uzun zamandan beri böyle bir kalabalığa alışık olmayan ANAP'lılar ve DP'liler ezilmenin mutluluğunu yaşadılar diyebilirim.

GELELİM SAYIN UZUN'A..

Gelelim ANAP Genel Başkanı Salih Uzun'a... Ben böyle kompleksiz insan az gördüm. Salonda konuşmasını yaparken önce zarif ve güzel eşine gözüm takıldı. Eşinin her kelimesini gözleri parlayarak dinleyen bu genç bayanı ilk kez siyaset ortamın da görüyordum.
Bir görüşmemizde sayın Cindoruk, "Salih Uzun son derece mazbut aile hayatı olan bir insan. Eşiyle çok güzel bir tablo çiziyorlar" demişti.
Cindoruk'un sözlerinde ne kadar haklı olduğunu kongre salonunda anladım. Gördüm ki sayın Uzun'un eşi bugüne kadar rastladığım hiçbir siyasetçi eşine benzemiyor.
Eşinden önce kendisini ön plana çıkarmaya çalışan, resim vermek için özel duruşlar sergileyen, herkese emirler yağdıran o kadar çok Genel Başkan eşi gördüm ki...
Hani derler ya, "Kadın var rezil, kadın var vezir eder" diye. ANAP Genel Başkanı Salih Uzun'un nasıl vezir olduğu buradan anlaşılabiliyor.

MUTLULUK GÖZYAŞLARI

Bir ara salonda izleyicilere kulak verdim: "Helal olsun bu çocuğa. Kimsenin yapmadığı örnek bir davranış sergiledi" sözleri fısıltılar halinde salonda gezinirken derken, büyük bir alkış tufanına döndü. ANAP'ın fesih kararından sonra gözyaşlarına engel olamayan sayın Uzun'a buradan bir çift sözüm var: İnşallah ömür boyu akıtacağınız gözyaşları hep böyle onurlu davalar uğruna olur. Türkiye sizi hep övgüyle, sağlam karakterinizle, mazbut yaşamınız, kompleksiz tavrınızla anacaktır.
Ne mutlu ki vatanımızda analar hala böyle evlatlar yetiştirebiliyor!