HABERTÜRK

Doktor reçeteleri


15 Ocak 2013

Doktorlar, 15 Ocak’tan itibaren reçeteleri elektronik ortamda yazacaklarmış.

Nasıl isabetli bir karar olmuş anlatamam.

Tabi kararın alınmasında ki asıl gerekçe başka olsa da ben durumu kendime yontarak farklı nedenlerden dolayı olayı son derece sevindirici buldum.

Çünkü kararı okumamdan tam bir gün önce elimde ki doktor reçetesi ile saatlerce boğuşmuştum.

Adamın yazısını okuyabilene aşk olsun...

Sanırsınız kağıt kıtlığı var .Ya da sevgili doktorumuz reçetenin anlaşılmasını imkansız kılabilmek adına özel bir çaba sarf etmiş.

Kargacık burgacık yazmış olduğu ilaç isimlerinin aralarına kendince notlar aldığı yetmezmiş gibi ilaçları nasıl kullacağımızı reçetenin dört bir tarafına yazmış.

Doktor reçetelerinin okunmazlığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.  Bu durumu eminim sizlerde defalarca yaşamışsınızdır. Sanki kuralmış gibi hemen hemen bütün doktorlar da bu kaideyi bozmamaya nedense dikkat ederler.

Alınan karara göre, kağıt reçeteler ile artık eczanelerden ilaç alınamayacakmış. Böylelikle Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 1 Temmuz’da uygulamaya konulan e-reçete sistemiyle reçete sahteciliğinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Buna göre, 15 Ocak Salı gününden itibaren bütün doktorlar reçeteleri elektronik ortamda yazacak ve kağıt reçeteler eczaneler tarafından karşılanmayacak.

Gözümüz aydın...!

AHİRETE YATIRIM YAPIN

Hatırlarsanız , araştırmacı yazar olarak pek çok kitap yazan Ali Rıza Demircan, “İslam’a göre cinsel hayat” adlı eseri ile İslam yazarlarının daha  önce pek kitap yazmadığı bir konuyu   ele almıştı.

Geçtiğimiz günlerde de, “İslamiyet   ve cinsellik “ konulu programda sarf  ettiği sözlerle seyirciler kadar beni de şaşkına uğrattı.

Programda, “Eşlerinizle girilen ilişki, ahiret hayatı hayatı için bir yatırımdır. Bir insan evlilik hayatında (ilişkiye girmiyorum) diyemez. Bu zulümdür, boşanma nedenidir. Eşlerimizle girilen ilişki de ahiret hayatı için yatırımdır. Sevaplı bir işlemdir. Cinsellik islamda kutsaldır ve ibadet hayatının bir bölümüdür. Cinsellik yaşanmazsa günaha girirlir. Namaz ve sevişmek aynıdır” şeklinde devam eden sözleri ile benim aklımı da karmakarışık etti.

Ben yatırımlarını riski azaltmak adına bölerek farklı farklı alanlara yapanlardanım. Eh bu durumda ahiret adına yaptığım yatırmlarda daha az oruç tutup, daha az namaz kılıp fakat daha çok sevişerek arayı kapatabilir miyim?  Ne dersiniz?