HABERTÜRK

Deliller... Delirenler...


06 Mayıs 2011

İzmir’e yapılan operasyon tartışmaları Türkiye’nin sorunlarının önüne geçmiş gözüküyor. Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonun şimdi de kimin işine yaradığı tartışılmakta.

Hani reklamın iyisi kötüsü olmaz misali...

Böylesine çirkin bir olay günlerdir görüldüğü üzere ne CHP’nin ne de AK Parti’nin işine yaradı.

Çamur at izi kalsın’ misali CHP adına rahatsızlıklara sebebiyet verirken, AK Parti adına da özellikle İzmir’de son derece nahoş bir durumu ortaya koydu.

YA SİLİVRİ’DEKİLER?

AK Parti’nin kendi bakanları bile yapılan operasyonun zamansızlığından duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Bu mesele neyin nesidir? Doğrusu nedir? Eğrisi nedir? Gerçekten bu insanlar ne ile itham ediliyorlar? Savcılar ortaya somut deliller varsa kamuoyuna bunu açıklasınlar. Hükümetimizi de partimizi de bir ithamdan kurtarsınlar” şeklindeki açıklamasıyla rahatsızlığını dile getirmiş. 12 Haziran seçimlerine şunun şurasında kaç gün kalmışken, İzmir’in insanları ne ile itham ediliyor açıklanmalı. Açıklanmalı ki, AK Parti İzmir’de kan kaybetmesin.

Peki tam üç yıldan beri hala hangi suçtan hapiste yattıkları belli olmayan, ne ile itham edildiklerini hala öğrenemeyen, suçlarının ne olduğunu her mahkemede soran memleketin generalleri, yazarları, profesörleri, değerli doktorları ne ile itham edildiklerini neden hala öğrenemediler?

Neden Hüseyin Çelik veya Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tam 3 yıldan beri hayatları, özgürlükleri ellerinden alınmış olan hatta delirme noktasına gelmiş olan Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve diğer tutuklu generaller, askerler için aynı soruyu sormuyorlar ya da sormadılar?

DOĞRUSU NEDİR?

Çünkü İzmir’deki olayın ucu kendilerine dokunmakta da ondan...

Bu mesele neyin nesidir? Doğrusu nedir? Eğrisi nedir?

Neden Türk ordusunun değerli mensupları, yazarlar, aydınlar 3 yıldır hapisteler?

Evet.. İzmir’de deliller bir an önce ortaya konmalı. Çünkü seçimlere 35 gün kaldı. 1095 gündür hapiste yatanlar için ise acele etmeye gerek yok.

Nasılsa delilsizlikten delirdiler...!