HABERTÜRK

Değerlendirme hatası...!


01 Nisan 2011

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay “partilerine karşı mahalle baskısı” olduğunu, korku tüneli oluşturulduğunu söylerken, “İzmir’de ‘Eğer AK Parti’ye oy verirsem özel hayatıma karışılır, rakıma balığıma karışılır, başım kapatılır, ülke şeriatla yönetilir’ gibi bir sanal baskı yaratılıyor.

9 yıldır Türkiye’nin neresinde birilerine karışıldı?” şeklinde de soru yöneltmiş.

Türkiye’nin hangi şehrine karışılmadı ki?

BAKIN NELER YAŞANDI

Ankara’nın Emek Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir market hakkında, herkesin görüp ulaşabileceği yerde alkollü içki teşhiri ve satışı yapıldığı gerekçesiyle tutanak tutulmadı mı?

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yayınladığı yeni yönetmelik de herhalde unutuldu.

Hani şu New York Times’da “Türkiye’de alkol kullanımı sınırlandı” ifadesi ile İsrail’in Haaretz gazetesinde ise “Sigara ve içki içmek Türkiye’de artık tabu” cümleleri ile değerlendirilen yönetmelik....

2009 yılında Çankırı Valisi Şemsettin Uzun kendi yetkilerini kullanarak yayınladığı tebliğ ile halka açık yerlerde ve taşıtlarda içki içilmesini yasaklamadı mı?

Ya Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin içki satan dükkân ve eğlence mekanlarını denetlemek için ‘gece denetim ekibi’ kurma kararı..?

LİSTEYİ UZATABİLİRİM

Sayın AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın hafızasını tazeleyebilmek adına 9 yıllık listeyi daha da uzatabilirim.

AK Partili yetkililer sırf bu nedenlerle İzmirlilerin kendilerine oy vermediklerini zannediyorlarsa yazık...

Demek ki hala meselenin özünü kavrayamamışlar.