HABERTÜRK

Çok güzel haberler bunlar


10 Kasım 2012

Allah sevdiği kuluna eşeğini önce kaybettirir, sonra buldururmuş. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 10 Kasım’da izin almaya gerek duymadan, önceden mülki idare amirine bilgi vermek şartıyla Atatürk anıtına çelenk koyabileceklermiş. Neredeyse bütün resmi bayram kutlamalarına yasaklar getirerek halkı isyana iten hükümet yetkilileri, bu defa ortamı yumuşatmak adına olsa gerek, bir genelge yayınladılar ve bizleri rahatlattılar. Atatürk anıtlarına son zamanlarda korkarak yaklaşır olmuştuk. Neyse... 10 Kasım’da eşeğini yeniden bulmuş mutlu kullar misali, güle oynaya korkmadan Atatürk anıtlarına çelenklerimizi koyabileceğiz.

Gelişen bilgi dağarcığım

Ne kadar cahilmişim. Allah’tan büyüklerimiz küçüklerimizin de duyacağı şekilde kürsülerden öyle güzel kelimeler, deyimler, benzetmeler yapıyorlar ki... Bu sayede küçüklerle birlikte bizler de bilgi açıklarımızı kapatmış oluyoruz. İnanın hayatımda hiç bahtsız bedevi ile kutup ayısının hikayesini duymamıştım. Başbakan Erdoğan sayesinde bir şey daha öğrenmiş oldum.

Karaca’dan vefa

Çift Geyik Karaca markasını hepimiz biliriz. Özellikle geçmiş yıllarda çok moda olan Karaca marka kazakların yumuşacık dokusunu hissetmek ayrı bir zevkti. İlk angora kazakları, ilk kaşmir süveterleri hep Karaca markasıyla tanıdık. Ölüm yıldönümünde, resimlerde Atatürk’ün üzerinde gördüğümüz süveterden sınırlı sayıda üretme kararı almışlar. Elde edilen geliri de şehit ailelerine dağıtacaklarmış. Haberi okuduğumda o kadar duygulandım ki sizlerle paylaşmak istedim. Tükenmeden bir adet satın alıp hemen giyeceğim. Hatta sizler için resim de çektiririm.

4’üncü kez seçilebilecekmiş

4. Olağan Büyük Kongre’de, belediye başkanları ve milletvekilleri ile ilgili yapılan tüzük değişikliği esnasında meğer genel başkanlık için de bir şeyler yapılmış. Tüzüğün 75’inci maddesinde yer alan genel başkanlık seçimine ilişkin olarak ‘Parti Genel Başkanı, büyük kongre tarafından gizli oyla seçilir. Aynı kişi kurucu genel başkanlık hariç, kesintisiz en fazla 4 olağan dönem genel başkan seçilebilir, ancak ara veren kimseler tekrar aynı göreve seçilebilir’ ifadeleri eklenmiş. Başbakan Erdoğan kongrede yaptığı duygusal konuşmasında bizlere, “Tüzük gereği son kez adayım” diyerek seslenmişti. Partilileri, seçmenleri nasıl da üzülmüşlerdi...