HABERTÜRK

CHP'den U dönüşü


25 Eylül 2013

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında sarf ettiği şu sözleri şiddetle eleştirmiştim:

“Mustafa Sarıgül’ün disiplin suçu kararı kalkmadan partimize üye olması söz konusu değildir. Üye olmadan da aday olması söz konusu değildir.”

Yerel seçimler yaklaşırken (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına) tarihi bir hatadan dönerek Mustafa Sarıgül ile ilgili olarak İzmir’de yaptığı şu açıklama biraz olsun yüreğime su serpti:

“CHP kültürünü almış, çalışmış, yerel yönetimlerde ciddi ve başarılı örnekler sergilemiş bu arkadaşımızın CHP’ye gelip partimizin mensubu olmasını arzuluyorduk. Önümüzdeki günlerde Sarıgül CHP’ye kaydolacaktır.

Hep söylerim.. Ne varsa İzmir’in havasında suyunda var. Siyasetçilerin de bu sayede İzmir’e geldiklerinde akılları Kemal’e eriyor.

DİZİLER VE REYTİNGLER

Sezonun açılması ile birlikte televizyon kanallarının dizi furyaları başlamış oldu. Ne zaman kanallar arası gidip gelmeye başlasam bir çok yeni dizi ile karşılaşmaktayım. Dolayısı ile de bir o kadar           oyuncu kadrosu...

Yeni yeni yüzler gencecik insanlar.

Zaman içinde bölüm başına aldıkları paraları hazmedemeyecek (ya da beğenmeyecek), magazin basınında (önceleri magazinde yer alabilmek uğruna yapmadıklarını bırakmazken) görüntülenmeye başladıkça olay çıkaracak, alkollü yerlerde sürünecek, arada sırada tükenecek, bir sonra ki sezonda muhtemelen işsiz kalacak ya da bir kaç bölüm sonra dizileri yayından kaldırıldığında bunalıma girecek gencecik yeni yüzler.

Bu her dönem şahit olduğumuz yaşanmışlıklar nedense kısa bir fıkrayı da aklıma getirdi;

Reyting düşkünü bir TV yöneticisine, bir tavuk getirirler. Sahibi hayvanın meziyetlerini sayar ve çoğunu gösterir. Tavuk neler yapmıyordur ki...

Ünlü tiyatro oyunlarından sahneler oynuyor, ünlü operalardan aryalar söylüyordu. Takla atıyor, cambazlık yapıyordu. Sonunda tavuğun sahibi, TV’nin ünlü yöneticisine dönüp;

“Nasıl, söylediğim kadar var mıymış?” der.

TV yöneticisi asık suratla ve alışkanlıkla;

“Evet, fena değil ama bir de eteğini kaldırsın bacaklarını görelim. Talkshow yaptırırım belki...” der.