HABERTÜRK

Çeşme’yi güzeller bastı...!


06 Temmuz 2012

Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde 7 Temmmuz’da tarihinde düzenlenecek olan Miss Exclusive of the World 2012 güzellik yarışmasına katılacak olan güzeller Çeşme’yi ayağa kaldırmış durumdalar.

Ülkelerinde ve uluslararası yarışmalarda derece almış 44 ülke güzelinin katılımı ile bu yıl 3’üncü kez gerçekleşen TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen yarışmanın güzelleri içinde benim favori güzelim Ekvator güzeli.

Her ne kadar Çeşme’deki bütün gençler sarışın Polonya güzeline hayran hayran baksalar da ne derler bilirsiniz;

“Esmerin tadı var sarışının adı var...!”

Sonucu cumartesi akşamı yarışmacılar kadar ben de heyecanla bekliyorum...

ALAÇATI’YA HAYRANIM

Cumartesi akşamı hiç huyum olmadığı halde Alaçatı’nın o kendine has ruhu beni çağırdı.

Akşam saat 20.00 sularında Alaçatı Kemalpaşa caddesine doğru yöneldiğimde Alaçatı’nın beni neden cumartesi akşamı çağırdığını anlamış oldum; “Hafta içi bile kalabalık olduğumdan şikayet eder durursun. Gel de benim halimi bir de cumartesi akşamları gör” dercesine çağırmıştı beni Alaçatı...

İğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık, omuz omuz yürüyen ama hiç şikayet etmeyen, birbirinden şık insanlar... Her yaş grubuna hitap edebilecek birbirinden güzel ve farklı restoranlar... Alaçatı’nın güzel Sardunya kokan sokaklarına yayılmışlar.

Ve Alaçatı’nın bu yaz en güzel tarafı Kemalpaşa caddesindeki bar ve restoranlar yüksek volümlü müzik yapmıyorlar.

Ne sokaklarda yemek yiyenler, ne de cadde de omuz omuza yürüyenler hallerinden hiç şikayetçi değiller ki işletmeciler de bu uygulamaya önem gösteriyorlar.

Karşılıklı yeterince anlaştığımıza karar verince hafta içleri ile özellikle bahar aylarını sevdiğim Alaçatı’dan izin isteyerek evimin yolunu tuttum.

Belli ki cumartesi akşamı beni evimden ederek “Bu yaz benden hiç bahsetmedin” demek istemiş gücendiğini anlatmak istemişti bana benim sardunya kokulum.