HABERTÜRK

Çeşme’ye Kuran-ı Kerim kursu


06 Nisan 2013
İzmir Çeşme Belediyesi, Çeşme Müftüsü Yahya Akman'ın talebi üzerine Reisdere Mahallesi'nde Kur'an-ı Kerim öğrenme kursu açmış. Çeşme'nin dokusuna aykırı her şeye karşı çıkmamla bilindiğimden bu haber üzerine yaygara koparacağımı zannedenler son derece yanılıyorlar.  Çünkü Başkan Tütüncüoğlu, "Buradaki kadınlarımızın Kur'an-ı Kerim öğrenebilmek için zor şartlarda eğitim gördüklerini öğrendik. Hemen çalışmalara başladık ve Kur'an-ı Kerim'i öğrenebilmeleri için gerekli imkanları sağladık" açıklaması yaptı. Bütün ihtiyaçları, eşyaları Çeşme Belediyesi tarafından karşılanan kursun açılışını Çeşme Belediye Başkanı CHP'li Faik Tütüncüoğlu ve Çeşme Müftüsü Yahya Akman bizzat birlikte yaptılar. İzmir'e, Çeşme'ye laf edenlere duyurulur...

*

SUUDİ KADIN VE BİSİKLET

Suudi Arabistan'da kadınların bisiklete ve motosiklete binmelerini yasaklayan kanunlar kaldırılmış. Kadınların çarşaf giydikleri ve yanlarında bir erkek akrabaları olduğu sürece parklarda bisiklet ve motosiklete binmelerine artık izin verilecekmiş. Arabistan'da yaşayan kadınlar adına ne büyük lüks değil mi? Bir de çarşafla düşmeden bisiklet pedalını nasıl çevireceklerini keşfettiler mi ...Yeme de yanında yat... Mustafa Kemal Atatürk'e ve biz kadınlara tanıdığı haklara bir kez daha teşekkürler.

*

KARŞIYAKA'YA 9 YIL

Bostanlı'daki Belediye Suat Taşer Tiyatro Sahnesi'nde düzenlenen basın toplantısı ile 9 yıllık belediye başkanlığı döneminde yaptıklarını anlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Belediye çalışmalarından tutun da benim ve çalışma arkadaşlarımın, ailelerinin her bir ferdine kadar incelendik. Bugüne kadar onlarca teftişten geçtik. Hiçbir tanesinden tek bir olumsuz sonuç çıkmadı. Aksine bizi denetlemek üzere gelen müfettişlerden bile övgü aldık" açıklaması yaptı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak yine ucuz atlatmış. Ya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yerinde olsalardı? Aziz Kocaoğlu 397 yıl hapis cezası ile yargılanırken nereden çıktığı belli olmayan bir 3 yıl daha cezasına eklendi . Oldu 400 yıl...İzmir, yola gelmezse (!) önümüzde ki yerel seçimlere kadar da kim bilir daha kaç yıl eklenecek?