HABERTÜRK

Çeşme'de tatilde değilimmm!


08 Temmuz 2010


Son birkaç gündür gelen telefonlara açıklama yapmaktan yoruldum. Durumu şöyle özetleyeyim: Birkaç haftadır ağırlıklı olarak Çeşme'de kalmaktayım. İstanbul, İzmir ve Ankara'daki gerek iş, gerek siyasi görüşmelerimi de ya Çeşme'den direk havaalanına giderek ya da İzmir'e gidip gelerek hallediyorum.
Çünkü her tarakta bezim olduğundan bin türlü işle uğraşmaktayım. Sanırım annemin dediği gibi hafif arızalı dünyaya gelmişim.
Yazarlık, internet haberciliği, internet ticaret sitesi, siyaset derken şimdi de bayanları zayıflatma işine soyundum.
Ne alaka değil mi?
Bence de kel alaka...

Size önce bu işe nasıl soyunduğumu anlatmakla başlayayım. Sene başında diyet yapmadan fazla kilolarımdan nasıl kurtulurum derdine düşmüştüm. Araştırmalarım sonucunda Smootshapes adında bir cihazın hem selülit tedavisi yaptığını hem de iki beden incelme sağladığını öğrenince soluğu cihazın bulunduğu adreste aldım.
Ve sonuç inanılmaz ama gerçek olunca da "En iyisi ben bu makineyi alayım" dedim ve aldım. İnanın olaya girişim aynen böyle oldu.
Hani diyeceksiniz ki "şımarıklık."
Asla değil... Öyle olsa makineyi alır evime koyardım. Tam tersine bayanların hizmetine sunma kararı alarak önce İstanbul'da şimdi de Çeşme'de şube açtım. Bir makine derken oldu üç makine.. Bir baktım ki ben bayağı bu işe de bulaşmışım.
Hızımı alamadım şimdi başka cihaz arayışlarındayım. Bu durumumu menepoz başlangıcı olarak değerlendirenler de yok değil. Eh, ne de olsa kırk yaşını geçtiğimden dolayı bu makinelere doğal olarak benim de ihtiyacım var. Neyse gelelim sadede...

Her arayana Çeşme'deyim dediğim zaman aldığım ilk yanıt: "Oh, oh biz çalışalım sen tatil yap!"
Ya kardeşim, ben tatilde falan değilim. Daha ayağımı denize sokmadım. Her gün Çeşme'de sözünü tutmayan hanımların seanslarına gelmelerini sağlamakla meşgulüm. Çünkü Çeşme'de yaşayan herkese bir rehavet hali geldiğinden kimse randevusuna sadık değil. Eh o zaman ne oluyor, cihaza girmek için randevu almış olan diğer müşterilerin hepsinin randevuları kayıyor. Çalışan bayanın kaçmaması, sabırla gelenleri beklemesi için ben de onun başını bekliyorum.
Bilmem anlatabildim mi? Çeşme'de tatilde değilimmm!