HABERTÜRK

Çeşme’de CHP rüzgarı


13 Mart 2014

Çeşme sevdamı bilmeyen yoktur. Yaz aylarının başlaması ile birlikte Haziran ayı başlarında tası tarağın toplar İstanbul’dan Çeşme’ye taşınırım. Ekim ayının sonuna kadar da Çeşme’den kolay kolay ayrılmam. Giderken de yazlıkçılar gibi öyle evimi sıkı sıkı kapatıp gitmem. Evimiz 12 ay açıktır.

Kış aylarında dahi her ay en az bir hafta mutlaka gelir Çeşme’de kalır, Çeşme’nin huzurlu temiz havasını soluruz. Hatta o kadar ki her seçim döneminde tıpkı bir Çeşmeli gibi gelir Çeşme’de oyumuzu kullanırız.

30 Mart seçimlerinde de ailece Çeşme’deyiz. İzmir’in ve bölgemizin seçim nabzını tutarken (Çeşme sevdamdan dolayı) ne yalan söyleyeyim Çeşme’ye biraz daha fazla kulak vermekteyim.

Duyduğum, gördüğüm kadarı ile Çeşme CHP üzerindeki kara bulutları atmış. Adayların açıklandığı dönemde ki sıkıntılar aşılarak, kırgınlıklar bir kenara bırakılmış.

MARKA OLACAK

Gerek esnafla, gerekse vatandaşlarla yaptığım sohbetlerden anladığım kadarı ile Çeşme’de her zamanki gibi CHP rüzgarı esmeye devam ediyor.

CHP Çeşme Belediye Başkan adayı Muhittin Dalgıç, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Ildırı’da olan Dalgıç, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Dokunan ve dokunulan bir başkan olacağım. Çeşme alan değil, veren belediye olacak. Bölgesel markalar yaratarak hepsini Çeşme çatısı altında toplayacağız. Karşımızda muhteşem güzellikte bir coğrafya ve yapılacak çok iş var. Bu da beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Ildırı’nın büyük bir çoğunluğunun tarihi sit alanı olmasından dolayı önceki yıllarda yapılmak istenen bir çok şey hayata geçirilememiştir. Biz iktidarımız süresince bugünkü teknolojinin de yardımıyla Ildırı’ya ahşaptan oturulacak yerlerin olduğu bir plaj kazandıracağız!” .

Ildırı’da yüzlerce vatandaşın dinlediği Muhittin Dalgıç, “Çeşme Belediye başkanı seçilirsem makam odamı giriş katına alacağım. Böylelikle vatandaş yoldan geçerken pencereden bana kolayca seslenebilir, hiçkimsenin bana ulaşamak gibi bir derdi olmaz” diyerek içime su serpti.

Ne yapalım bir tane Çeşme var. Onu da marka yapmak Muhittin Dalgıç kadar hepimizin görevi.

Alaçatı’nın vizyonunu, çehresini değiştirmeyi başaran Dalgıç, eminim Ildırı’yı da Alaçatı gibi marka haline getirmeyi başaracaktır.