HABERTÜRK

Çeşme yaza neredeyse hazır...


27 Nisan 2010


Dün sizlere Çeşme'nin yaza hazırlanırken yeniliklerinden bahsetmiş, özellikle de Mayıs'ta 'Çeşme'de yepyeni bir hayat başlıyor' demiştim. Sizlere bu satırları yine Çeşme'den yazıyorum.
İnatla da Türkiye'nin
gündemini meşgul eden anayasa görüşmeleri hakkında yazmamaya özen gösteriyorum. Çünkü bahar geldi, çünkü çiçekler açtı...

YAZMAYACAĞIM!

Mecliste uyuklayan, birbirlerini yumruklayan, hakaretler yağdıran, bizleri yönettiklerini iddia eden milletvekillerini mi yazacağım?
Zaten konu hakkında yazacak ne var ki? Bütün bir kış millet olarak yeterince gerildiğimiz, sıkıntı çektiğimiz yetmedi mi?
Yoksa 23 Nisan törenlerini göz ucuyla izlerken gençlerimizin komik görünümlü müsamere kıyafetlerinden mi bahsedeyim?
Eskiden rahat şortlar, cıvıl cıvıl kıyafetler giyerdik. Şimdiki gençleri izlerken üzüldüm, belli ki diz üstünü geçmeyen balon eteklerle ritmik hareketleri yapmaya çalışırken son derece rahatsızlar. Yazmayacağım... Bunlardan bahsederek ne sizin ne de kendi ruhumu sıkacağım.
Dünyanın en eski ve yeni prestijli yatçılık işletmesi olarak dünya çapında tanınan Camper&Nicholsons Marinas International ile ülkemizin önde gelen yatırımcılarından IC İbrahim Çeçen Holding ortaklığında yapımına başlanan "Çeşme Marina"dan ve de Çeşme'nin güzelliklerinden bahsetmek istiyorum bugün sizlere.
Marina bu yaz Çeşme'ye yeni bir soluk getirecek. Gurur kaynağımız İzmir, Çeşme'deki gelişmelerle Türkiye'nin modern yüzü olmaya devam ediyor.
Çeşme Marina, yat kulüp, spor ve sağlık merkezi, restoranlar, kafeler ve barlar ile hem yerli hem de uluslararası yatçıların belli ki bu yaz çekim merkezi olacak.

MODERN BİR İLÇE

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, "İlçemizi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin sorunsuz bir tatil geçirebilmeleri için hummalı bir hazırlık içindeyiz. Kış sezonu nedeniyle hasar gören yollar onarılıyor. Ilıcadaki belediyemizin yeni yapılan dükkanları alternatif bir alışveriş mekanı yaratacak. Yeni plaj yollarıyla halkımızın denize ulaşımını daha da kolaylaştırıyoruz. Bu yıl ilk kez Halk Ekmek fabrikasını hizmete sokuyoruz. Hijyen ve fiyat etiketleri en çok üzerinde durduğumuz konular. Ses ve görüntü kirliliği konusunda taviz vermeyeceğiz. Buraya gelen insanlar mutlaka memnun ayrılacak" derken, gözlerinden Çeşme adına duyduğu gururu okumak mümkündü. Sevgili okurlar, bırakın artık kara kara düşünmeyi.
Kendinizi birkaç gün için de olsa baharın coşkusuna verin.
Yoksa inanın bu hayat çekilmez...!