HABERTÜRK

Bostanlı kazanıyor


03 Temmuz 2014

Bostanlı ve çevresindeki otopark sorununa kalıcı bir çözüm bulmak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı pazar yerinin Çarşamba günleri hariç, diğer 6 gün boyunca park alanı olarak kullanılması için çalışma başlatmış.

Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bostanlı ve çevresindeki otopark sıkıntısını bu şekilde aşacağız. İlerleyen süreçte, yeni otopark alanlarını da ilçemize kazandıracağız” açıklaması ile biz Bostanlılar’ı pek bir sevindirdi.

Özellikle sıcak günlerde Karşıyaka sahiline akın eden, gerek Mavişehir gerek Bostanlı gerekse Karşıyaka halkının yıllardır sorunu olan otopark çilesi böylece çözümlenmiş olacak.

Göreceksiniz çözüm getiren icraatları ile Karşıyaka’nın yeni Belediye Başkanı Akpınar, bizleri mutlu edecek adımlar atmaya devam edecek.

HANGİSİ ETİK OLAN ?

AK Parti’nin kendisini resmen Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etmesinin ardından, yurt gezilerine hafta sonu başlayacak olan Başbakan Erdoğan’ın seçim kampanyasını devlet olanaklarıyla yapıp yapmayacağı sorusu ile kampanyasında kullandığı logonun çakma çıkması (Obama’nın logosunun tıpkısının aynısı) sosyal medyada gündeme oturdu.

Tabi bir de Başbakanlık’tan istifa etmeden Cumhurbaşkanı adayı olması ise ayrı bir tartışma konusu.

Peki bu durum ve diğer yukarıda bahsi geçen tartışma konuları etik midir?

Deveye sormuşlar; “Boynun neden eğri?“

Deve cevap vermiş; “Nerem doğru ki...?”

Kıssadan hisse Hikaye buya. ..

Bir adam çok sevdiği kadına şiirler yazıyordu . Sonra o kadın ansızın onu terk etti.

Adam kadının ardından şiirler yazmaya devam etti. Daha çok yazdı. Ve gü nü n bir ind e ço k ün lü bir şai r old u. ...

Yıllar sonra kadının yaşadığı kente gitti ve büyük bir şiir dinletisi sundu . Dinleti bittiğinde uğruna  şiirler yazılan kadın, kolunda kocası ile çıkışa geldi ve adama “merhaba” dedi.

Adam ona sıradan bir insana bakar gibi baktı . Kadın , “Beni tanımadın mı ” dedi. Adam , “Hayır tanımadım ” dedi. “Nasıl tanımazsın! Uğruna şiirler yazdığın kadınım ben; seni şair yapan kadın. ..” Adam kadının gözlerine baktı ve şöyle dedi: “Kerâmet sende olsaydı, o koluna taktığın adam da şair olurdu ...”