HABERTÜRK

Bilmek istiyoruummm...!


14 Ocak 2012

Memleketimizde yaşayan insanların canlarının sıkılması mümkün değil. Hele biz köşe yazarları için yazı konusu bulmaktan kolay bir şey yok. Hangi gün, hangi konuya değineyim diye düşünürken hooop bir anda birçok olay oluyor ve bilip bilmediğimiz birçok konu üst üste yığılıveriyor.
Ben de düşündüm, taşındım ve “bilmek” hakkımı kullanmaya karar verdim.
Ülkenin Genelkurmay Başkanı terörist olmakla suçlandı...
Bu tiraji komik konu hakkında ne yazılabilir ki? Zaten günlerdir herkes yazıp çiziyor.
Yalnızca vatandaş olarak şunu bilmek istiyorum: Ülkenin bütün sırlarını bilen, yıllarca Başbakan ile birlikte çalışmış bir Genelkurmay Başkanı, ülkemiz dışında dünyanın acaba başka hangi ülkesinde terörist olarak suçlanmıştır?

Fezlekemeselesi...
Fezleke, hukukta bir mahkeme kararının, bir hukuki soruşturmanın özetine denir. Ayrıca idari soruşturma açılan kişi ya da kurumlar hakkında, müfettişlerce ya da soruşturma kurullarınca düzenlenen raporlara da fezleke denmekte.
CHP Genel Başkanı ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu için de fezleke istenmiş.
Bilmek istiyorum...
‘Dokunulmazlıkları kaldıracağız’ diyen Başbakanımız, hal böyleyken neden verdiği sözleri tutmuyor?

Bebek bezimeselesi...
Oğlum bebekken yıllar boyunca verdiğimiz bebek bezi paraları ile herhalde birkaç aile geçinebilirdi. Meğer bizlerin haberi yokken dünya ahalisi artık bebeklerinin altını kullanat bezlerle değiştirmiyormuş. Bebekler için daha ekonomik olduğundan yıkanabilir bezler üretilmiş. Hem de Denizli’de... Ve bütün dünyaya Denizli’den gönderilmekteymiş.
Bilmek istiyorum... Şu ölümlü dünyada (hem de kendi ülkemizde üretilirken) bizler ne diye o kadar çok bebek bezi parası ödedik?

Farmville meselesi...
Bir insan neden Farmville oynar? Farmville oyununun yaratıcısı, Zynga’nın kurucusu Marc Pincus, bu yıl 1.4 milyar dolar kar etmiş. Herkeste bir Farmville çılgınlığı almış başını gitmiş.
Bana ne...?
Ama durum öyle değil işte... Çünkü oyunun nasıl oynandığı hakkında en ufak bir bilgim olmamasına rağmen oyunda sık sık şampiyon olmaktaymışım. Yani Marc Pincus’un kar payında hakkım çok fazla.
Bilmek isteme hakkımı kullanarak konu hakkında araştırma yaptım ve öğrendim ki... Facebook sayfama girip eşim benim adıma bir bütün gün Farmville oynamaktaymış.
Bilenler bilmeyenlere duyursunlar....!