HABERTÜRK

Beterin beteri var


18 Ocak 2013

Ülkemizde son yıllarda gerek kılık kıyafetlerimize, gerekse yaşam şekillerimize hiç alışık olmadığımız kadar müdahale edildiği bir gerçek. Giyim kuşam konusunda en ufak bir müdahelede en çok cayırtı koparan köşe yazarlarından biri olarak dün okuduğum haber beni yine yine diken etti. Diğer taraftan iyi haber şu ki, olay bizim ülkemizde (henüz) değil, Malezya’da geçiyor. Eşcinselliğe karşı savaş açan Malezya Milli Eğitim Bakanlığı anne babaları uyarmak için ülke çapında yeni bir kampanya başlatmış.

Ailelerin çocuklarının eşcinsel olup olmadığı konusunda uyaran bakanlık, eşcinselliğin ipuçlarını ise şöyle sıralamış;

V yaka kazak veya omuzdan kısa kollu tişört ya da tayt, açık renk elbiseler giymeye meraklı olan, biçimli bir vücuda sahip olmaya çalışan gençler, eşcinsel olmaya meyillilermiş. (Daha geçen hafta oğluma V yaka bir kaç tişört aldım. Kız arkadaşı o kadar beğenmiş ki bu hafta başka renklerini de almayı düşünüyorum.)

Bakan Yardımcısı, Malezya’da halkın çok az bir bölümünün eşcinsellik konusunda bilgi sahibi olduğunu belirterek, anne babaları uyanık olmaya çağırmaktay-mış. Şimdi gelelim Malezya’da ki durumun beni neden rahatsız ettiğine. (Konu tabi ki oğluma aldığım V yaka tişörtler değil ) Malezya sahip olduğu etnik gruplar ve kültürler kadar din bakımından da bütün bir ülke değildir. Malezya’da en önemli din halkın yarıdan ( %55) fazlasının inandığı Müslümanlıktır. Son yıllarda Müslüman ülkeler arasında bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan aşırı islami akımların ve hareketlerin kime ,nereye,ne zaman sıçrayacağı belli olmadığından ya komşuda pişen yarın bize de düşerse?

Belli mi olur?

KALP VAKFININ İLGİ ALANI

İngiliz Kalp Vakfı’nın yaptırdığı araştırmaya da bakın. Ne zamandan beri Kalp Vakıflarının görevi yanlızca erkekleri düşünmek oldu dersiniz? İngiliz Kalp Vakfı’nın araştırmasına göre erkekler , kadınların bazı kıyafetleri giymeleri sonucu dikkatlerini toplayamadıklarını ve işte yeteri kadar verimli olamadıklarını söylemişler.

Erkeklerin yüzde 50’si şortların, yüzde 41’i iç gösteren bluzların, yüzde 39’u ise mini eteğin yasaklanması gerektiğini savunuyorlarmış. Anlayacağınız başka dert yokmuş gibi sadece biz de değil , bütün dünyada kadın ve erkek cinslerle uğraşılıyor.

Ne diyelim? Allah insanlığın sonunu hayır etsin !