HABERTÜRK

Ben bu kadını pek sevdim


21 Nisan 2010


Hangi kadını mı? Gerek basının, gerek programında Müjde Ar'ın, gerek bazı köşe yazarı arkadaşlarımızın ti'ye aldığı, eski açık saçık pozlarını boy boy yayınladıkları, eski şov yıldızı İtalyan Bakan Mara Carfagna'dan bahsediyorum.
"Kendisi ile ilgili görüşlerini neden o süre içinde yazmadın?" diye soracak olursanız, yanıtım; "Çünkü hem onu, hem de bizim milletin Carfagna'ya tepkilerini izledim. Yazılan çizilenleri sonuna kadar okudum. Bakan Carfagna'nın beyanlarını, Türkiye hakkındaki görüşlerini takip ettim. Ve ancak bir sonuca varabildim.
Fakat ben de bardağı taşıran ve artık yazma zamanı dedirten olay, Müjde Ar'ın NTV'de yayınlanan "Güzel Haberler" isimli programı oldu.
Programın formatı icabı gündemdeki haberlerin içinden dalga geçilebilecek türden olanlar seçiliyor ve üstünde yorumlar yapılıyor.

BU KADAR BASİT Mİ

Mara Carfagna'nın beyanlarını Müjde Ar ve arkadaşları kendi yorumları ile alay konusu ettikleri esnada arka fonda Carfaga'nın eski açık saçık resimlerinin gösterilmesi bir kadın olarak beni bile rahatsız etmişken Ar'ı nasıl etmedi anlayabilmiş değilim.
Zamanında birçok açık saçık pozlar vermiş, filmler çevirmiş olan kendi sanatçılarımız bugün 'sütten çıkmış ak kaşık misali' program sunuculuğuna soyunup, hatta kendi boylarını, bilgilerini, kültürlerini aşan konular hakkında ahkam kesmiyorlar mı, işte orada iptal oluyorum.
İnsan ister istemez 'Türkiye'de her şey bu kadar basit mi?' demekten kendini alamıyor.
Neyse, nerede kalmıştık?
Biz dönelim, benim İtalya Fırsat Eşitliği Bakanı Mara Carfagna'yı pek fazla sevme nedenime..
Bir kere adı üstünde "Fırsat Eşitliği.. " Herhangi bir bakanlık değil, "Fırsat Eşitliği Bakanı" olmayı başarmış. Demek ki, zamanında ne yapmış olursa olsun fırsatları iyi değerlendirmeyi bilmiş...

BİZDE NASIL OLABİLİR Kİ..

Bizde böyle bir bakanlık var mı?
Yok...
Diğer bir nedenim ise Carfagna'nın şu gözlemi; "Bizim siyasetçiler yaşlı" sözleri ve erkek siyasetçilerden şikayetçi olması, ayrıca; "Basın, siyasetçi de olsa kadına güzellik açısından bakıp magazin unsuru olarak yaklaşıyor" sözleri.
Ah, bir bilse bizim siyasi liderlerden ancak vefatlarından sonra kurulabildiğimizi ya da Türkiye'de bir kadının asla şov yıldızlığından sonra Bakan değil, Bakana sekreter dahi olamayacağını...