HABERTÜRK

Bayramdan geriye kalanlar..


03 Aralık 2009


Bayram tatili sonunda bitti. Bana göre bayram neşesi Ahsen yengeydi. Sağ olsun bizi gündemsiz bırakmadı. Tabi bir de her bayramda yaşanan vahşet manzaralarını unutmamak lazım. Kendini kesenden tutun da, hayvan kesemeyip işkence eden vatandaşlarımıza kadar, yine hafızalardan silinmeyecek görüntülere şahit olduk. Tabii bir de kaza bilançolarını unutmamak lazım. Yine yollarda telef olan birçok ölü ve yaralı ile bayramı noktaladık. Bayram ertesi İsviçre'den aldığımız haber ise yaşanan bütün olumsuzlukların sanki tuzu biberi oldu.

GÜNDEM AHSEN YENGE

İsviçre'deki referandum sonucunda "minare" yasağına "evet", dış ülkelere silah ve savaş malzemeleri satışının durdurulmasına "hayır" oyu çıkması dünyada tepki yarattığı kadar, bana kalırsa bir gerçeği de ortaya koymuş oldu. Evet ,yaşadığımız dünyada din özgürlüğü engellenmek, savaş ise körüklenmek istenmekte. İnsanlar arası barış istenmemekte. Son yıllarda insanoğlunun yaşadığı krizler, yaşamsal erozyonlar, savaşlar, dini baskılar sanki İsviçre'nin almış olduğu bu kararı perçinliyor. Sevgili okuyucular, bu pilav daha çok su kaldırır. Köşe yazarları konu hakkında bol bol yazarlar. Gelin biz bayram neşesi Ahsen yengeden bahsedelim. Bayram tatili için tüm hazırlıklarını yapan Ahsen Ha-nım'ın THY macerasını hepiniz basından okumuşsunuzdur. İstanbul'dan Atatürk Hava Limanı VIP salonuna gelen Ahsen Hanım, hatırlarsanız Kıbrıs yerine Ankara'ya uçunca olanlar olmuştu.

ASLINDA ŞÜKREDİN

THY yetkilileri söz konusu yanlışlığın telafi edilmesi için özür üstüne özür dilerken Ahsen Hanım, "Bunu bir tek şartla affedebilirim, hayatım boyunca kullanabileceğim bir pass bilet verin tatlıya bağlayalım. Ha bu arada Kemal'e de vermezseniz adil olmaz, bir pass bilet onun da hakkı" demez mi? Karışıklığın kurbanı olup, aslında her şeyi önceden Rabbi'ne soran Ahsen Unakıtan, bir anlık hatanın telafisini kâra çevirmenin mutluluğunu yaşarken, haberi okuyan sizlerin de en az benim kadar şaşkınlık içinde kaldığınızı hissedebiliyorum.
Bayram sonrası, eğer sizler de benim gibi salim kafa ile düşünecek olursanız, aslında Ahsen Hanım'ın bu tutumundan rahatsızlık duymamamız lazım.
Nedenine gelince; Bugünkü halimize şükredip, yıllarca bizi başarı ile yöneten eski Maliye Bakanımız'ın eşi Ahsen Hanım'ın eşinden öğrendikleri hem bizi mutlu etmeli hem de bizlere örnek olmalı da ondan.