HABERTÜRK

Başbakan’a ve bizlere geçmiş olsun


30 Kasım 2011

Günlerdir hatta haftalardır Türk halkı ‘Dersim olayları’ ile meşgul edilirken Başbakan Erdoğan sessizce ortalıktan kaybolup operasyon geçirmiş. Kendisine acil şifalar diliyorum.

Tabi bu arada bizler ‘Dersim olayları’ ile o kadar çok meşgul edildik ki ancak üç gün sonra Başbakan’ın operasyonundan haberimiz olabildi.

Tevekkeli bizlere sık sık ‘Uyan Türkiye’ uyarısı verilip duruyor.

Birileri içlerinden “Amma kerizler... Onlar Dersim topu çevirirken bizler burada ne işler çevirdik” demedilerse zenci olayım.

Yok Atatürk’ün haberi varmış, yok özür dilenmeliymiş...

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı üç gün ortadan yok olup sessizce ameliyat olurken bizler sadece ‘Dersim katliamı’ ile ilgilenmişsek hakikaten kış uykusundan da beter bir şekilde uyutulmaktayız.

CHP Genel Başkanı İzmir’e gelmeli

Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Özsakarya, belediyeye düzenlenen operasyonun siyasi olduğunu öne sürdüğü konuşmasında, “Son olay siyasi. Madem buraya operasyon yapılıyor Genel Başkan’ın bir an önce burada olması gerekir” demiş.

Çok da doğru söylemiş... Çünkü AK Parti’nin uzun yıllardır tek hedefinin İzmir’i ele geçirmek olduğunu artık bütün dünya biliyor.

Gerek ‘Dersim’ tartışmaları gerekse İzmir’e yapılan operasyonlarla ilgili bugüne kadar verilen en güzel cevap ve benzetme, CHP Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan’a ait:

Asıl direncini kırmak istedikleri Büyükşehir ve Aziz Başkan değil, CHP ve ‘gavur’luğundan ödün vermeyen Aziz İzmir. Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan sözde operasyon AKP operasyonudur. Aslında AKP’nin yerel seçim startıdır. Buna en güçlü cevabı onların deyimiyle ‘gavur’, bizim deyimimizle ‘Aziz’ İzmir halkı verecektir.”