HABERTÜRK

Ayakkabı zehirlenmesi


29 Kasım 2014

Her türlü zehirlenmeye karşı bağışıklık kazandığımız zannederken şimdi bir de ayakkabıdan zehirlenme vakkaları ortaya çıktı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, zehirli ayakkabılarla ilgili günlerdir;
“Kanserojen kimyasal madde ithal eden ayakkabılarla ilgili yoğun şekilde takibimiz devam ediyor. Denetim sırasında orjinal ayakkabıların çekilmiş fotolarını kamuoyunda paylaştık. Tüketiciler bu ayakkabıları satın almış ise bakanlığımızla paylaşsınlar”
açıklamaları yapmakta.

Yılardır ucuz diye Çin mallarının her türünü satın alan fakir halkımız alacağını çoktan almıştır bile. Ve daha bilmediğimiz insan vücuduna, sağlığına zararlı kim bilir neler neler tükettik bugüne kadar.

Yokluktan, işsizlikten, yoksunluktan dolayı ucuz olan her şeye hemen elini uzatan benim zavallı halkım, nereden anlayacak aldığı ayakkabı zehirli midir yoksa değil midir?

Sonuçta geldiğimiz noktaya bakacak olursanız, Çin, ancak bir üçüncü dünya ülkesine zehirli ayakkabı gönderilebilmekte.

Neden bir başka ülkede zehirli ayakkabı paniği yok?

İçinizde bu konuyu merak eden olmadı mı? Çünkü 21. yüzyılda olmamıza rağmen biz halen daha üçüncü dünya ülkeleri arasında yer almaktayız.

Her ne kadar bizlere aksi empoze edilmeye çalışılsa da, bizler “gelişmemiş” ya da “gelişmekte olan” bir devletin vatandaşlarıyız.

SÜHEYL HOCA, İSTİFA ET...!

CHP MYK’da Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermişti.

Ve bu karar MYK’da oybirliği ile alınmış, gerekçe olarak da, Emine Ülker Tarhan’ın istifasından sonra, Batum’un, “İstifalar sürecek” şeklindeki açıklaması gösterilmiş idi.

İhraç isteminin tedbirli olması nedeniyle Batum süreç başladığından beri, partiyle ilgili hiçbir çalışmaya katılamıyor.

Batum’un “tedbir” kararına itirazı YDK tarafından oy birliği ile reddedilmiş.

Benim anlamadığım Süheyl Hoca’nın neden hala istifa etmedi?

Neden bu kadar değerli olan isminin CHP içinde yıpratılmasına izin veriyor?

Milletvekili olduğu günden beri CHP içinde hep bir doku uyuşmazlığı zaten yaşadı ve bu nedenle faydalı olacak hiçbir çalışma yapmasına izin verilmedi. Parti içinde birileri tarafından hep engellendi, eleştirildi.

Hocam, istifa edin bir an önce. Siz bu ülkenin değerini anlayamadığı saf ve tertemiz kalmış yegane siyasetçilerinden birisiniz. Elbet bir gün adalet yerini bulacaktır. Bunu en iyi siz bilirsiniz.