HABERTÜRK

Anlık mutluluklar ve değişmeyen olaylar


24 Ağustos 2011

Bütün bir kış süresince üniversite sınavına girmiş olan binlerce öğrenci geçtiğimiz cuma günü geleceklerini belirleyecek sınav sonuçlarını öğrenerek rahat bir nefes aldılar.

Kimileri üzüldü, kimileri mutlu oldu...

Aynı stres bizim evde de yaşandığından sonuçların açıklanmasından bir gün önce yani perşembe gününden yola çıkmayı planladık. Cuma günü yorgunluktan geç uyanacağımızı, sonra da saat 15.00’de karnımız ağrımadan sınav sonucunu öğrenebileceğimiz düşüncesiyle Rodos’a gitme kararı aldık.

SAKİN OLMA SANATI

Sessizliğini, sükunetini koruyan oğlumun yüzünde her yeni çıkan sivilce bana onun ruh halini anlattığından eşimin de desteği ile perşembe günü yola çıkıldı.

Her şey tıkır tıkır yolunda giderken cuma günü Rodos’ta her zaman çalışan internet bağlantısı imkansız hale gelmez mi?

Sakinleşebilmek, Kerem’e ve eşime tatil yerinde “vıdı vıdı” yapmamak için hemen yeni öğrendiğim, her geçen gün daha da geliştirdiğim Reiki’yi kendime uygulamaya başladım.

Reiki uygulamamdan sonra sakinleşen ve çalışmaya başlayan beynim, Kerem’in yıllardır her türlü ders çilesinden tutun da yaşının getirdiği ergenlik problemlerine kadar dert ortağı olan matematik öğretmeni Mehmet Bey’i aramamı hatırlattı.

Mehmet Bey’in; sonucu öğrenir öğrenmez bana mesaj atacağını söylemesi ile rahat bir nefes aldım. Benim bu telaşım esnasında eşim ve Kerem’in hararetli hararetli aynı konuda sohbet ettiğini sanırken, çevremizde yayılmış olan üstsüzler hakkında konuştuklarını duyunca üstlerine atlamamak için kendimi zor tuttum ve sonuç gelene kadar sakin kalabilmek adına yeni bir reiki seansına başladım.

Saat tam 15.05’de Mehmet Hoca’nın mesajı cep telefonuma düştüğünde plajın ortasında öyle deli deli dans etmeye başlamışım ki, üstsüz güzellere bakan gözler bir anda bana çevrildi.

TÜRKİYE GERÇEKLERİ

Türkiye’den uzakta aldığımız bu mutlu haber Türkiye sınırlarına girdiğimiz gün ne yazık ki önemini yitirdi. Çünkü, günlerdir haber alamadığımız ülkemizde günler geçmiş fakat yaşantıda hiçbir değişiklik olmamıştı. Terör ve şehitlerimizin haberi bizlere “Türkiye’ye hoş geldiniz” derken, yeni bir son dakika haberi ise yine “Diyarbakır Ergani ilçesinde teröristlerin ateş açması sonucu bir asker şehit düştü, 1’i ağır 4 asker yaralandı” diyordu...