HABERTÜRK

Amanınnn... Jet Fadıl!


07 Nisan 2010


Tevekkeli hep söylenir; "Türk insanı balık hafızalıdır. Her şeyi zaman içinde unutur." Sırf bu nedenle siyasetçilerimiz de bizim bu unutkanlığımızdan faydalanıp yaptıramadıkları bazı eylemleri zaman geçtikçe ısıtıp ısıtıp tekrar önümüze koymazlar mı?
Sonra? Sonuç malum... Biraz zaman alsa da isteklerine kavuşurlar. Çünkü Türk insanı balık hafızası sayesinde her şeyi unuttuğundan, farkında olmadan istenileni yeni bir şey zannederek yutar. İşte bunun en güzel örneği Jet Fadıl...
Jet Fadıl, yani Fadıl Akgündüz'ün son numarası devre mülk otel odası satışı imiş. Haberi okuduğumda gözlerime inanamadım.

İMZA'YA NE OLDU?

Bu nasıl cesarettir...? Son harikası olan "İmza" markalı arabalara ne oldu? Hiç merak edip araştıran var mı? Ya da para ödemesi yaptıktan sonra alıp kullanana rastladınız mı? Jet Fadıl'ın hangi zihni sinir projesini anlatsam?
Peki böyle nam salmış bir vatandaş nasıl olur da Türkiye Cumhuriyeti'nde vergi numarası alarak yeniden ticaret hayatına başlayabilir? Haberin içeriğini detaylı okuyunca gördüm ki şirketin ortakları, Akgündüz'ün ev hanımı olan ablası Avniye Obut ve memur emeklisi eniştesi İbrahim Obut.
Merkezi Maslak'ta bulunan şirketin sermayesi 15 milyon lira ve bunun 14 milyon 850 lirası ablasına ait. Eniştenin hissesi ise sadece 150 bin lira. Yani durumu anlamak için Arif olmaya gerek yok.
Şirket adresine gidenlerin gördüğü elle tutulur tek şey ise dev bir Caprice Otel maketi. Toplam 400 adet olan devre mülkün satışları başlamış. Bu arada unutmadan belirteyim, ortada henüz inşaat yok. Tapular da 2012'de verilecekmiş. Hatta henüz temeli dahi atılmamış olan devre mülkünüzü kiraya vererek gelir elde etme olanağınız bile var.
Nasıl Matruşka gibi değil mi?

DAHA NELER NELER

Açtıkça yeni bir sürprizle karşılaşıyorsunuz. Ama durun daha bitmedi. Jet Fadıl'ın matruşkasında bakın daha neler var. Ofisin Mecidiköy şubesinin altında bir de Caprice Restaurant var. Caprice Otel'in pazarlamasını yaparken, sadece kira geliri almıyorsunuz. Odayı aldığınız andan itibaren bir de Caprice Card sahibi oluyorsunuz. Aldığınız mülkün bedeline göre kartınıza euro yükleniyor. Böylece, isterseniz restorandan, isterseniz Didim'deki otelden faydalanma imkanınız oluyor. Yani hizmette sınır yok. Yemede yanında yanında yat...! Tabi yersen...