HABERTÜRK

AK Parti’nin il başkan adayları


22 Haziran 2014

Dün de sizlere AK Parti’nin İzmir il başkanı adayları hakkındaki kulis dedikodularından bahsetmiş, beni şaşırtan isimleri sıralamış, teşkilatların haklı itirazlarına köşemde yer vermiştim.

Şimdi de görüşmeler sonucunda elenen isimlerden geriye kalan 13 kişi Ankara’ya görüşmeye çağrıldı.

Adı geçen isimlere şöyle bir göz attıktan sonra ben sizlere kendi tercihimi açıklayayım.

İzmir’de AK Parti adına il başkanı seçmek önemli bir adımdır. İnce eleyip sık dokumak bile yetmez.

AK Parti’nin iktidara geldiği günden beri seçim kazanamadığı kentlerden biri de unutmamak lazım ki İzmir’dir. O nedenle seçilecek olan il başkanı sadece AK Parti teşkilatlarına değil İzmir’in dokusuna, insanına hitap edebilmelidir.

İzmir AK Parti’de il başkanlığı yapmış olanlardan kalıcı olmayı başaranlar bugün milletvekili olarak Ankara’da AK Parti adına İzmir’i temsil etmekteler.

Peki başarılılar mı?

İzmir’i, İzmirliler’i, İzmir’de yaşayan AK Partililer’i yeterince iyi temsil edebiliyorlar mı?

İzmir adına bir şeyler yapabildiler mi? Bu soruların yanıtlarını ancak İzmir’de AK Parti teşkilatları, AK Parti’ye oy vermiş olan vatandaşlar verebilirler.

Şimdi gelelim benim AK Parti İzmir İl Başkanı olarak gönlümde yatan isme...

Kerem Ali Sürekli...

Yani mevcut AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı.

İzmir adına Kerem Ali Sürekli il başkanı olmayı fazlasıyla hak etmektedir. Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve geçmişiyle Kerem Ali Sürekli AK Parti’ye, teşkilatlara ve İzmir’e yıllardır emek vermiş her kesimden sevilen bir isimdir.

İHSANOĞLU AFİŞLERİ

CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçimlerde kullanacağı afişlerin taslaklarını dün internette gördüm. Afişlerde “Batı’da ve Doğu’da Türkiye’nin aydın yüzü, Prof. Dr. Ekmelledidin İhsanoğlu” sloganı yer alıyor.

Fotoğraflarda birbirinden farklı mesajlar var. Son derece ılımlı ve güzel bir imaj çizilmiş. Bu imaj bana kalırsa (yıllardır kabul etmesek de) Türkiye’ye özgü, Türkiye’ye yakışan ve yakıştırılan bir imaj. Bana kalırsa afişler de, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu da son derece doğru bir isim.

Köstek olup, destek olmayan bütün halkımızı, muhalif siyasetçileri bir çok açıdan daha detaylı düşünmeye davet ediyorum.